Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zmizení složky.

Zdravím,

zjistil jsem, že mi z PC zmizela jedna velice důležitá složka, kde jsem měl nějaká videa. Vůbec si nepamatuji, že bych s touto složkou manipuloval, každopádně nevylučuji možnost, že bych ji třeba omylem nesmazal, každopádně abych řekl pravdu, tak to se mi nějak nezdá, protože něčeho takového bych si určitě všimnul z důvodu toho, že ta složka měla X desítek GB, takže by to chvíli trvalo než by se smazala, každopádně pokud se mi ji podařilo smazat tak to znamená, že se nehodila do koše, ale odstranila se rovnou, protože byla velká.

No a proto bych se chtěl zeptat zda se s tím dá ještě něco dělat a zda případně existuje nějaký způsob jak se můžu podívat do historie smazaných souborů, protože alespoň takhle bych si případně potvrdil či vyloučil zda jsem tu složku opravdu odstranil a nebo ne.

Díky za pomoc.

Pokud byla z jakéhokoliv důvodu smazána,nebo vyjmuta a s diskem se dál pracovalo,tak naděje na obnovení je malá. Filmy jsou "velké" tak možnost nepoškození je malá. Ještě mrkni,zda se nezměnil atribut (na skrytý,nebo systémový).Ještě bych podotknul,že jsi určitě čistil systém a to dost dokonale nedokonalým programem. Možná i antivirem. Měla složka specifický název ?

Tak snad víš,jak se složka nebo nějaký její obsah jmenoval.Dej Start-Hledat,zřejmě jsi ji jen zachytil myší a někam přesunul.Při mazání se Windows snad ptají,jestli chceš odstranit.Totéž,když se mazané nevejde do koše,tak se ptají na trvalé smazání.

zmazanie aj niekoľkých GB môže trvať okamih, pretože v skutočnosti sa nepremazáva celý obsah ale sa len zmení hlavička súboru, pričom i zmazaný súbor ostáva dovtedy nedotknutý, kým PC na miesto, kde sa dáta súboru nachádzali, nevykoná zápis.
Je možné, že si nechtiac presunulu celú zložku do inej.
Veľkosť voľného miesta sa po vymazaní zväčšila o spomínané GB?
Skúšal si dať vyhľadať zložku, alebo nejaký zo zmazaných súborov?

Dlzka mazania nijak nezavisi od velkosti dat. Trva to stotinu sekundy aj pri 1000GB subore.

Windows alebo totalcommander ma funkciu hladania suboru, tak sa hladaju subory ked ludia nepouzitelni cely zivot klikaju mysou po nejakych dementnych obalkach a pritom ich posuvaju kade tade a potom sa divia.
Alebo program Recuva by mohol vediet zobrazit a obnovit zmazane subory, ak su zmazane.