Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ntb bez grafiky

Prosím o pomoc. Chcem výkonný notebook so silným procesorom bez grafiky, resp s integrovanou GK, nechcem zbytočne platiť za niečo čo nepotrebujem.
Ďakujem za pomoc.

az na to je jde o rok a pul mrtvou diskuzi, nic z toho se dnes uz neprodava. A teda, co jsem hledal - pokud chci slusny notas s trochu rozumnym procersorem (=4 fyzicke jadra, ne "U" sragora) tak vse to ma i nejakou vykonnejsi grafiku. Muj tip, jakkoliv se ta grafika nevyuzije:

http://www.softcom.cz/eshop/asus-gl552vx-cn146t-i5 -6300h-8gb-1tb-15-6-fhd-gtx-950m-2gb-win10_d181553 .html

- slusne chlazeni, rozumny displej, a na dnesni dobu kdy je vse pomaly "unibody" ala. po pouziti zahodte vyjimecne privetiva konstrukce. Vymena/pridani pameti nebo SSD (ma i prazdny M2 slot) = zespoda 2 sroubky - vzorny pristup k temhle dilum...

- edit: tohle se dnes uz pomaly nevidi: 3s6q605ieXc

Potrebujem "silný procesor" kvôli aplikácii, ktorá na ntb pobeží (nonstop). Je na procesor dosť náročná. Síce ju utiahne aj i5 2 fyz jadrá 2.5ghz(využitie 70%), ale do budúcna bude nárok ešte vyšší a okrem toho chcem ntb využívať aj na klasickú prácu, čiže musí byť silnejší, aby nesekal.
Nie som v týchto veciach moc zdatný , čo je baytrail? .. keby bol pasivne chladený ak ste teda mali na mysli toto, bolo by to ideálne. Len aby sa neprehrieval a neskolaboval, keďže buse nonstop pod záťažou..

Len pripomienka - ak sa notebooku zatazi CPU na maximum trvalo tak bude trvalo rvat vetrakom. ked to ma byt trvalo v obyvaku alebo co, tak ti zena zdrhne alebo to rozmlati alebo vyhodi oknom :D
Vynimka su len pasivne baytraily, ale tie zas mozno nemaju dostatocny vykon na nejake tvoje tajne "aplikace", neviem posudit lebo tajna aplikacve ma tajne naroky. Omnoho lepsie sa take veci ale riesia desktopom, tam sa daju dat velmi tiche vetraky/komponenty.

Ale my nevieme ci potrebujes aj HDD alebo staci SSD alebo co. Napr. co sa tyka tichosti HDD tak 2,5" je tichsi ale je pomalsi jak 3,5". Apod. Ked nepotrebujes ukladat vela dat staci aj SSD. Nevieme naco to chces. Server s pristupom 1000 ludi bude chciet RAID pole s 10000ot 3,5 diskami, apod, a ne 2,5 ani SSD.
Ja by som zlepil nieco s AMD FM2 CPU ale da sa aj intel. Ale nevyznam sa momantalne v tichych zdrojoch a vetrakoch. Ale ked tajis poziadavky (tichost, rychlost, kapacita, janeviemco) tak ti nemoze asi nic navrhovat ani nikto iny.

Rozumiem, SSD je topka, ale potrebujem veľkú kapacitu. Takže by som asi volil aj aj. SSD kvôli OS a rýchlosti jeho pracovania a HDD na ukladanie dát - bolo by fajn mať rýchly, ale radšej budem preferovať minimálnu hlučnosť.
Čo sa týka využitia nonstop pobeží appka, ktorá musí byť na OS windows a žerie predovšetkým procesor. Je to aplikácia na IP kamery. A ďalším využitím bude klasické používanie PC. Teda word, youtube, maily, sociálne siete, atď, atď.
Ďakujem.