Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor s 1x HDMI - je řešení switch ?

Ahoj, mám Led monitor který má pouze 1x HDMI port a 1x VGA.
Monitor mám připojený s PC právě přes ten jeden HDMI port.

Chtěl bych připojit PS4 do tohoto HDMI portu, problém je, že bych pak neměl připojený PC přes HDMI ale pouze přes VGA.

Je možné tento problém vyřešit tímto switchem ?

Externí HDMI Switch 2:1 automatický

Adaptér podpora 3D, HDMI rozlišení 480i/ 480p/ 720i/ 720p/ 1080i/ 1080p, podpora modů VGA/ SVGA/ XGA/ UXGA

ps. co to znamená automaticky u tohoto switche, je možné si tam vybrat jestli chci přepnout na pc nebo na ps4 nějakým tlačítkem ?

Děkuji

Fujitsu-Siemens, EIZO monitory - nekolik PC, nekolik kabelu ruznych vyrobcu, jak auto kalibrace, tak vlastni kalibrace, udelal jsem proste vsechno co slo, ale kvality HDMI jsem pres VGA nedocilil.

Mozna vam pripadam jak Vondrs se 144Hz, ale ja to proste vidim a ten rozdil tam je!

Jinak, jestli bude ten switch OK, takbych predem tazateli podekoval, kdyz sem pak napise nejake poznatky az to poridi.

Ja mam ten odkazovany switch Aten, mam dva PC a jeden monitor a kdyz zapnu jeden pocitac, tak se na druhem roztoci vetrak na GK a na skrini, proste jde do desky i pri vypnutem napajeni od zdroje proud pres to HDMI, kterym je ten HDMI switch napajen. Dnes to vyreklamuji a doufam, ze to bue opraveno nebo ze mi vrati penize a koupil bych jiny switch.

Nejde tam napajeni (to tam nema jak ist a aj keby malo tak to nezapne PC), ale mas asi povoleny wake pomocou HDMI hotplug signalu a vznikne tam pulz. Skus si to disablnut v ovladacoch grafiky alebo biose, prip. update biosu. Prip. by mohlo pomoct ten switch napajat neustale ak ma moznost, alebo ten druhy pc vypinat uplne a ne len do sleep (t.j. vypnut si to dementne fast-start v ovl.panely-energia vo W8 a vyssich, moze pomoct uz aj to)

Na tom PC je linux Ubuntu 16.04.

Popisu situaci:

PC1 Windows 10 - zapnuto, PC2 Ubuntu - zapnuto.
Vypinam PC2, PC2 vypnuto, vetrak na GK NVidia 650 Ti stale bezi, vetrak vzadu ve skrini stale bezi, vse ostatni je vypnute.
Odepinam PC2 od privodu elektriky - vytahuji snuru se zasuvky, vetrak na GK NVidia 650 Ti stale bezi, vetrak vzadu ve skrini stale bezi, vse ostatni vypnute.
Cekam 5 minut a odepinam HDMI kabel mezi PC2 a HDMI switchem, vetraky se na PC2 zastavuji.
Nebo odepinam HDMI kabel mezi PC1 a HDMI switchem, vetraky se na PC2 zastavuji.

Nechapu to, ale nevidim zadne jine vysvetleni nez ze tam tece proud z HDMI z PC1.

Pokud mas lepsi vysvetleni, moc prosim sem s nim. Potrebuju to jit za dve hodiny reklamovat nebo pokud mi to nejak dokazes vysvetlit, ze to nemusi byt vada toho HDMI switche, tak to dnes reklamovat nepujdu, ale uz se tam tento tyden nedostanu, proto bych radeji sel dnes, abych to mel o to driv z reklamace zpatky.

Tak ked si to vytiahol z elektriky a furt bezal vetrak, tak ano napaja sa to potom cez HDMI power, ale to by nemalo byt mozne :) HDMI ma len 5V vystup ak sa nemylim. (a napr. vetraky byvaju nejak na 12v vetvach a este k tomu aj regulovane uC ktory by nemal bezat uz vobec vtedy). On zas cinan cosi usetril kdesi v grafike.
(.. a samozrejme ten switch je potom tiez nahovno navrhnuty, nemusi to byt zavada, ale moze)

BTW. Ako dlho si to nechal? Oni sa tie vetraky zastavia mozno aj potom ako sa vybije kondik v zdroji PC2. Moze to trvat pol minuty apod. Ale stejne je to divne. Mozno to je leakage cez hotplug signal, to by stacilo dat do serie odpor apod. prip. elektroniku ktora ho oddeli na zaklade stavu 5V. Cinan setril asi aj v switchi (a mozno su v nom vsetky 5V zo vsetkych HDMI natvrdo spojene :O)

Jo bylo to dlouho.

Ony se navic ty ventilatory u portu 3 na HDMI switchi po chvili vypnou, ale kdyz je to zapojene na portech 1 a 2 to jede opravdu porad.

Jsem to predtim nezminil, ale taky to teda vidis na zavadu, dekuju. Uz jen jsi sem ted jistejsi s reklamaci, doufam, ze me nebudou chtit nijak ojebat. Bohuzel jsem koupil, odjel a nevyzkousel a uz vyprsela 14 denni lhuta, takze ted zbyva jen ta reklamace.

Neviem kolko to stalo ale ja by som to asi vykuchal a zmodifikoval sam :D
Tazko povedat ci to je zavada kusu, alebo "vadny" design, ono to v principe je problem aj grafiky (aj ona by tomu mala zabranovat), takze tazko povedat co ti na to povedia :) Smola ak to je v oboch veciach len tak spojene na 5V natvrdo, tak to samozrejme moze napajat 5V komplet z jedneho PC do druheho.