Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 144Hz vs 60Hz a G-Sync vs FreeSync

Zdravím,
jak to vypadá s podporou FreeSync do grafickýhc karet Nvidia ?
Uvažoval jsem o 144Hz monitoru ale jsem zastáncem karet Nvidia a jelikož monitory s G-Sync stojí ranec neuvažuju o koupi.
A jak na vás působí přechod ze 60Hz na 144Hz ? Děkuji za odpovědi.

Mozes sa stat zastancom karet AMD, a problem samovolne zmizne.
144Hz monitor sa da kupit aj ku karte NVidia, a budes mat pevnych 144Hz.
Ak chces pouzivat freesync (co je samozrejme lepsie jak pevny refresh) tak si musis sakra dat pozor aby to podporovbala aj grafika aj monitor, nemyslim si ze je to dnes bezne ani u GK ani u monitorov (ale nemam prehlad momentalne). 144Hz monitor neznamena automaticky aj podporu freesync.

• Dobre je si uvedomit, ze FreeSync je pro GK AMD a G-Sync pro karty NVIDIA. /* FreeSync ani jako funkce monitoru pri pouziti karty NVIDIA nejde spustit.
• Zrovna minuly tyden, jsme merili (jete ted jsem na jedné sestave AMD) kde jsme tyto technolohie porovnavali, co presne chces vedet ?
* Zkouseli jsme to u prilezitosti porovnani 4K IPS a TN panelu.

• Pro FreeSync, ASUS nabizi nebo zacina na 190Eurech s Modelem VG24 (panel TN 1ms odezva monitoru/ + technologie trace free), ktery je na 75Hz/=75FPS, kde v porovnani s 144Hz monitorem, rozdil vylozene neuvidis.
• Ono je dobré kdybys jsi zacal, j jakému ucelu potrebujes 144Hz ?

• S AOC mam velmi dobré zkusenosti, navic uvedeny model jde nastavit na 75Hz, jaky vlastnis HW (CPU, Graficka karta) material ?
* 27 na FHD uz je opravdu Hranice, pro me nad 27 uz zakoupit rozliseni 2K jako tvuj uvedeny je vynikajici a logicka volba

• Jak pisu, okem ten rozdil ani poznat nejde, (s vyjimkou her kde V-Sync je spanelska vesnice).
• Nvidia ma funkci ADAPTIVNI VERTIKALNI SYNCHRONIZACI, ktera zcela staci, bez potreby kupovat monitor podporujici funki G-Sync..
*Rozdil na "27" FHDx1080p vs 2K je poznatelny. Predstav si to, jako kdyz se podivas na vasi TV z blizka, kolik vidis PIXELU na 1Cm vidis pouchym okem, u 2K jich uvidis 2x tolik, kde se obraz stava cistejsim nebo presnejsim, cim je ta plocha vetsi, tim 'dentisity' pocet pixelu na 1Cm je vyrazenjsi..

• Vice informaci priteli :-)
• Potrebujes integrované reproduktory ? Velikost, z jaké vzdalenosti budes konsoli pouzivat, cena etc ?
* Co se tyka AUDIO, spusta monitoru ma vystup pres takovy ten zeleny JACK /*3.1, kde jdou zapojit klasické PC reproduktorty.

• To funguje (nebo ma smysl) na vsech monitorech, pri obnovovaci frekvenci nad 60Hz/60FPS, takze i na tvém 75Hz ti bude V-Sync (nvidia) drzet na 75FPS, /* K zadnému trhani dochazet nebude, coz je i smysl, podstata G-Synchronizace, nebo FreeSynchronizace.. (FREE ktera a tak 'Free' neni :-p)..

FreeSync je pro GK AMD a G-Sync pro karty NVIDIA

G-Sync je proprietarni reseni NVidie, ktere nemuze nikdo jiny pouzit bez toho aby NVidii zaplatil.

FreeSync je nepatentovane reseni pro vsechny, muze ho kdokoli zdarma pouzit, ale bohuzel ho pouziva jen AMD a vyrobci monitoru.

---

Pro tazatele z toho vyplyva, ze jako zaryty fanda NVidie si koupi G-Sync, nebot tim prispiva nejen vyrobci monitoru, ale i svemu oblibenemu vyrobci grafickych karet. ;-)