Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem upgrade pc

Zdravim mam par dotazu... pro spoustu lidi asi banality :D
mam starou sestavu acer aspire (Athlon 64 Dual Core 4800+ 2,5GHz)... posledni dobou nebeha podle predstav. Chtel sem koupit novy vetracky a lepsi ramky nez nasetrim na novej setup. Ale nejsem zrovna odbornik... mam tam 2x1gb ram DDR2... chtel sem k tomu koupit 2x2GB DDR2... nebo je to blbost? Budou slapat spravne v kombinaci 2 a 1GB?

Taky sem si vsiml ze chladic neni na procesoru nalepenej... takze mam objednanej lepsi a pastu. A nakonec to chci preinstalovat... nemam cd, ale kdyz stahnu windowsy a nabootuju z flashky, tak by mi mel stacit product key na skrini... ne?

A jeste jeden dotaz... cim cistite stare skrine? Stlacenej vzduch na vyfoukani mam objednanej, spis nejakej pripravek abych s tim mohl umejt celou skrin a pokud mozno lehce otrit i jednotlivy komponenty.

Za jakejkoliv jinej tip jak "probrat" postarsi a kulhajici sestavu budu moc vdecnej :)

Moc si mě nepotěšil, ale dík budu věřit odborníkum :)

(mam 3GB celkem, ale myslel sem že když koupim 2x2GB a necchám k tomu 2x 1GB tak to bude znát) Přeinstalování je v plánu... k tomu by mi měl stačit product key z bendy a windows už stáhnu, nebo ne?

Jinak plánuju každej měsíc koupit nějakou věc a postavit něco na čem by se dala zahrát i nějaká ta novější hra.

Váhám mezi i5-6600K a i5-4690K. Cenově sou dost podobný...
To samý váhám u grafiky... GTX 1050Ti nebo GTX950? Ceny taky nejsou až tak rozdílný.

K tomu nějaký SSDčko, z. desku vůbec netušim, to si pak nechám poradit aby seděla k tomu procesoru a grafice bez problému. A předpokládám že to bude chtít min. 600w zdroj. Nebo mi doporučíte něco jinýho?

Nemam 25K najednou na nový železo a na splátky neberu... dám to do šuplíku a na jaře poskládám. Nepotřebuju zrovna highend mašinu a že procesor nebo grafika bude za tři měsíce o dvě stovky levnější mě taky až tak netankuje.

Mám jako MMC něco podobnýho Athlon X2 6400+ s 4GB RAM,takže s tím co máš teď leda sehnat CPU nějaký 4 jádro Athlon/Phenom 3GHz+ co tvoje MB podporuje a pak má smysl navýšit i RAM na 8GB + nějakou i novou GPU co píšeš,otázka ještě co máš za zdroj teď.

Pokud hodláš kupovat novej Pc tak vzít vše komplet dle rozpočtu,jenom upozorňuju že K nepotřebuješ a vyjde to celkově o dost dráž komplet,SSD taky není nutnost pokavaď je rozpočet nízkej,zdroj k těm GPU stačí v pohodě i 400W pokud je kvalitní....(karel má pravdu kupovat něco po částech a pak někdy složit až to bude komplet je hovadina,než koupíš vše budeš mít půlku záruky na HW v hajzlu,to si ukládej do šuplíku raději prachy a pak to kup)

No chci jen tenhle na chvíli oživit ať u něj nemam nervy a pak poskládat něco lepšího od začátku. MB podporuje max 3GHZ (am2 socket, je to už děda, koukal a takový procesory sem už ani na nikde nenašel)... zdroj je taky slabota 320w. Takže do toho asi vážně nemá moc smysl cpát prachy... přeinstaluju ho a prostě to s nim docukám.

Teď k druhýmu problému :D chápu že kupovat věci po částech se nevyplatí, ale já sem prostě vůl a v šuplíku mi ty prachy nevydrží... spoustu věcí i mam, takže koupim jen desku, procesor, grafiku a ten zdroj (3 vejplaty)... jinak mam všechno jen pak budu dokupovat lepší ramky, právě to SSD-čko apod...

Teď k jádru pudla:
i5-6600K vs. i5-4690K?
GTX 1050Ti vs. GTX950?

Případně něco co sem vám zdá lepší?

Určitě bych si uměl najít nějaký články, nebo srovnat tabulkově podle čísel, ale radši se vždycky takhle ptám lidí z oboru, když sám pořádně nevim.

Díky za tak rychlý reakce ;)

Tak myslel sem na to že časem by byla i lepší grafika (stejně jako sem do toho starýho aceru kupoval lepší), a pak by to zbytek mohl brzdit. Proto sem přemejšlel o takovym procesoru.

Díky za link ;) až takhle sem nečekal, ale je to asi zhruba přesně to co bych čekal za peníze co sem ochotnej dát :)

Jen ten zdroj... takhle jako laikovi mi to přijde drahý za 430w, ale samotná wattáž asi nebude jediný měřítko co?