Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s HDD

Zdravicko, mam HDD SATA II 250GB, avsak ked ho dam do pocitaca tak zamrzne na zaciatku. Ked sa pohram trochu v BIOSe a dam LBA disabled tak ma to pusti dalej ale aj tak nejde instalovat WinXP, len vypise instalator zistuje hardware a uz len cierna obrazovka, a nie modra ako pri instalovani. Ked dam klasicke nastavenia BIOSu tak to zamrzne. Ak HDD fyzicky odoberem tak vsetko ide, aj instalator WinXP, len ho nemam kam nainstalovat ked HDD je vypnuty Este som skusal ho zapnut priamo pri spustenom pocitaci a BIOS ho spravne identifikuje ale nieco s nim nie je v poriadku, instalator WinXP zase nejde.

HDD: Western Digital Caviar SE WD2500JS
Doska: Intel Conroe Presler 775i945gz

kompatibilitou to nie je, ten disk pred tym v pohode fungoval, mal som tam vistu avsak rozhodol som sa to preinstalovat na XPcko cize klasika, dal som v biose boot sequence dvd mechaniku, vlozil cd spustilo instalacku, preformatoval som disk (quick, ntfs), restartovalo automaticky komp a uz vznikol problem...ine veci som v biose nerobil, vyznam sa v tom, system som preinstalovaval mnmne aj inym uz 100 krat a toto sa mi stalo 1. raz

Ked dam ten disk do mojho druheho kompu kde mam ASUS P5B Deluxe stane sa to iste, proste vsetky disky identifikuje spravne a skontroluje a pri tomto sa to zase zastavi...

už je to tu víckrát, koukám že po zrušení visty zůstane dojebaný mbr a xp se na ten disk nechytá.
mohlo by pomoci zrušit vistu solidním partition managerem z bootovacího cd (acronis, pqmagic) a vytvořit/předformátovat v něm oddíl pro xp - měl by tak vzniknout korektní mbr.

jinak nějaká výše zmíněná utilita, která přepisuje první stopu sata disku, on už si pak dá říct :)
nebo na něj klonovat/gostovat/true_imagovat z jiného disku, disk(y) pak zrušit ale zůstane dobrých 512 byte mbr :))

Zkusit instalační CD Win XP a v konzoli příkazy FIXBOOT a FIXMBR.

Kdyby to nepomohlo, tak sehnat bootovací disketu/CD WIN98, na tom disku udělat FDISKem nějakou malou partišnu ve FAT32 (předtím zrušit všechny, které tam jsou!), restart, zformátovat, potom příkaz FDISK /mbr a pak tam pomocí příkazu SYS nahrat jádro DOSu. Pak už bys z toho disku měl nabootovat na 100pro a cesta k instalací XP je otevřená...:-)