Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výkon i5 2500

Dobrý den. Odešel mi starý notebook a mám možnost vykoupit z práce starý, funkční a moc dlouho nepoužívaný počítač s procesorem intel i5 2500, 4gb ram, 500gb hard diskem včetně 20" monitoru. V dnešní době smartphonu a tabletů už notebook nechci. Zajímá mě ale, jestli má cenu kupovat tenhle počítač (cenu zatím nevím,prý není vysoká, a nebudu zjišťovat, když bych si jej pak třeba nevzal), kdybych jej chtěl využívat na kancelářské věci (Office, internet), na které byl předtím používán. Jak dlouho by PC mohl vydržet a nebude se sekat? Vím že to nezáleží jen na procesoru, ale moc tomu nerozumím. Děkuji

i5-2500 na kancelar bohate staci a jeste dlouho stacit bude, je otazka prave hlavne okolo ceny.

co se tyka takovehoto starsiho pocitace s i5-2500, tak mnohem vic hrozi ze odejde zakladni deska, pokud je tam nejaky noname, tak to hrozi vic, pokud je tam treba Asus, tak to hrozi mene, ale mozne to je vzdy a novou desku uz nesezenes.

druha vec je otazka zdroje, zase pokud je tam nejaky noname, tak ten muze klidne po 5 letech cely pocitac odpalit, takze bude treba vymena, pokud je tam nejaky kvalitni znackovy, tak te vydrzi klidne 10-15 let.

zbytek by vydrzet mel jeste dlouho, ale neznamena to, ze nutne zrovna u toh tebou kupovaneho PC vydrzi, proste za levno se obvykle tyto starsi pocitace vyplati, ale dost casto za to majitele chteji vic nez jakou cenu to ma, opravdu cena je v tomto pripade rozhodujici.

HPcko takze neupgradovatelna "znackova" sestava, kde kdyz se neco podela, tak to vyhodis cele, maximalne 2.500Kc, vic bych jim nedal.

Kdyz to za 2.5K vydrzi rok, tak je to OK, kdyz to vydrzi dalsich 5 let, tak na tom vydelas, ale cpat do toho vic penez nema smysl.