Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno výběr notebooku

Dobrý den! Je to ošidná otázka, ale nechci snad ani radu přímo na nějaký typ, ale spíše potvrzení, nebo vyvrácení mýtu! Chci si koupit notebook, jak tak všude brouzdám po internetu, tak jsem našel tyto rady (jsou/nejsou pravda - to je to, oč tu běží)
- HP nebrat, prý nějaké problémy s podporou
- Lenovo , DELL nebrat, připlácíš za značku
- Acer, ASSUS prý dobrá volba

Co vy na to? děkuji hlavně za osobní zkušenosti s konkrétnimi značkami (pokud to tak nějak vůbec jde paušalizovat)

Jinak na notebook snad nejsem náročný, chci určitě SSD disk a použítí klasické domácí, nějaké sledování videa, to snad už snad zvládne každé (kromě mého 12 let starého PC)

s podporou HP jsem nikdy neměl problém. Podle mého je Hp,DELL,ASUS dobrá značka.
Lenovo nevím, tam jsem měl jen 2 e520 a to prý nebyla povedená řada takže soudit nebudu
a Acer radši nehodnotím protože ho nemám rád tudíž bych nebyl objektivní.

Za mě jdi do HP, DELL nebo Asusu

Kde jsem hledal? Kde se dalo (uznávám možná né na správných mistech), ale tak nějak mi to vyšlo, co jsem napsal v dotazu. Jinak ten notebook nebude určitě na hry a bude v domácnosti, takže i mechanická odolnost nemusí být nic moc. Nejvíc brouzdání na netu, kancelářské práce a nějaké video bez sekání a snad nějaký jednoduchý "střih videa". Zase ale nemám takovou nouzi o peníze, takže bych chtěl něco, co nějaký čas vydrží ať už se to hardware týče, tak ale hlavně mi jde o spolehlivost! Nerad často měním věci, ke kterým časem získám určitý citový vztah (to samozřejmě přeháním)!!!

Kde jsem hledal? Kde se dalo

A já, bloud, očekával třeba nějaké odkazy...

Nejvíc brouzdání na netu, kancelářské práce a nějaké video bez sekání a snad nějaký jednoduchý "střih videa".

Takže notebook bude ležet jen tak na stole. To doopravdy nestačí desktop s normálními perifériemi? A ten střih videa je také úžasný, na to je notebook fakt dělaný! (modrá vodička)
"Značky" a vaše názory vám vymlouvat nebudu, stejně je to zbytečné. Stejně jako to, že každý výrobce má různé produktové řady různé kvality zpracování. Jen jedno, "ASSUS" neexistuje, je to Asus, který vyrábí i základní desky!

Nějak jednoduše ti říci nejde. Pokud budeš NB používat tak,jak se předpokládá - žádné hry,žádné přetěžování,mechanicky ho netrápit,tak je to jedno kterou značku. Ale jakmile ho začneš "vylepšovat" tak narazíš. S HP budou problémy,potom ze zkušenosti vím,že odolný proti třeba přeinstalaci ovladačů byl Vaio.Bezproblémové jsou Lenova,Acery,Asusy.

Asi tak nějak to asi je! Ale občas uživatelé odlišuji značky podle spolehlivosti. Zatím to vypadá na "Plichtu". Nerozumím ale tomu, že DELL s podobnými parametry jako třeba ASSUS je o hodně dražší a o tom tu nepadla ani zmínka! pomluvy na Lenovo mi jeden přítel (výše) vyvrátil, znova koukám dražší v té samé konfuguraci je, ale opravdu ne o moc. S podporou HP se nikdo neozval. No nic, nespěchám, snad se někdo přidá a když né tak něco koupím! Abych se přiznal, hodně nakupuji takové to spotřební zboží (vrtačky, kávovary, mixery atd.) v hypermarketech a mám s tím dobré zkušenosti. Jen ten Notebook je pro mně něco jiného. Mně, ani nejde jen o tu cenu, ale opravdu o spolehlivost. Ztráta dat (to je pro mně celkem katastrofa, i když samozřejmě zálohy dělám, ale né po každé činnosti) nutnost přeinstalace (práce, kterou nemám vůbec rád). Tady bych si celkem rád připlatil (ale abych zbytečně nepřeplatil). Takže to jen pro další přátelé, kteří by chtěli poradit.

děkuji

Ta spolehlivost bude ale nejvíce záležet,jak budeš s NB a OS na něm zacházet. Značka je sice taky vodítko,ale mechanické zacházení a žádné vylepšování,zrychlování,nebo další kurvítka systému nepoužívat. Ani kdyby kdokoliv tvrdil,že bůstry na ovladače jsou výborné,nejsou.