Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Asus N56VV - blikající kontrolka dobíjení

Dobrý den,

řeším teď takovou drobnost se svým notebookem. Když ho vytáhnu, tak ho zpravidla nechávám v síti. Někdy svítí červěně, když je akumulátor asi pod 70 %, nevím a je to jedno. Následně pak kontrolka svítí zeleně. Teď se však děje již pár dní, kdy připojím notebook do sítě, že kontrolka po nějaké době začne blikat střídavě zeleně - červeně. Navíc v oznamovací oblasti, když najedu na ikonu stavu akumulátoru, tak je zde informace "napájen ze sítě, nenabíjí se". Ikona není přeškrtnutá a úroveň nabití je 96 %. Po odpojení mi normálně běží na aku.

Díval jsem se do návodu, ale tam specifické chování kontrolek není. Tušíte někdo, o co jde? Mě napadá jen, že akumulátor je před smrtí.

Děkuji.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Jestli je problém v akumulátoru, tak by mi to až tak nevadilo. Mohu koupit nový. V elektronice ntb. by mě štval problém asi více. Každopádně jsem ho na chvíli vytáhl a po vložení zpět se zase zobrazují zbývající procenta nabití a kontrolka nebliká. Uvidím jak se bude nabíjet.

Jinak v záruce ho už nemám, tudíž reklamaci využít nemohu.

Je to problém v akumulátore. Mal som na ASUSe podobné príznaky. Nabitá, krásne signalizovalo zelene, 99% - nenabíja sa. No po čase preblikovala zeleno-oranžovo. Keď som šiel čiste na akumulátor, kapacita logicky šla dole, po zapojení adaptéra začala sa dobíjať, prišla niekde k 90% a začala preblikávať a "nenabíja sa". Ak som vypol NB, vytiahol akumulátor a znova zasunul - začalo to normálne fungovať - niekedy 1-2 dni, niekedy len pár hodín.
Po výmene akumulátora je to OK. Akumulátor - pôvodný bol skoro 4 roky starý (dosť vydržal :-D).

Tak snad je to tím. Bojím se, aby to nebyl "power management" v notebooku, jak o tom píší různě v diskuzích, co jsem procházel. Po vytažení akumulátoru, přesně jak píšete, se to chovalo normálně den. Teď se sice nabíjí, ale když jsem ho nechal přes noc v zásuvce, tak ráno blikalakontrolka jen červeně (nestřídala se červená-zelená). Po spuštění začala souvisle svítit červeně a v oznamovací oblasti je normální ikona dobíjení.