Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neznama siet problem

Zdravim,mam problem so internetom,nejde mi nejaku dobu,mam zlty vykricnik pri pripojeni,z napisom unidentified network".os je win7 64bitov,sietova karta GB 8257DC,skusal som obnovu systemu,reinstaloval sietovku,kontaktoval spravcu(byvam v podnajme).ani cez cmd mi nepomohli IP release,renew,co som so vsimol adresa IP je 169.x.x.x,cize router nekomunikuje s PC.niekto nejaku radu?v podrobnosti pripojenia mam Len ipv4 a masku podsiete,a adresu ipv6.sietovu kartu som menil bezo zmeny.dakujem za postrehy.
Změna předmětu, původně: Neznama diet problem (JaFi)

gigabitová síťovka se nemusí včas domluvit se 100mbit routerem, výsledkem je vypršení dhcp timeoutu a "samokonfigurační" adresa 169.254.x.x
ve správci zařízení - ve vlastnostech síťovky - advanced - link speed: nastav 100mbit/full.

"unidentified network" je jen další matoucí mrchosoftí stupidita.
jestli to po opravě připojení na síť bude ještě vyskakovat, dá se to řešit změnou v registrech.

ani open Google DNS servery nejdu.

pokud máš doteď adresu 169.254.x.x, je to pochopitelné.
pak je buď vadný kabel, nebo síťová karta.

nejde mi nejaku dobu

jak vypadala instalace systému? prvním driverem byl chipset základní desky?
nebo se instalatér na všechno vykašlal, že to nějak zázračně zařídí aktualizace?