Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s rozlišením na Notebooku

Ahoj všem
Notebook Lenovo Ideapad u410
Procesor: I5-3317U
Grafická karta: Integrovaná Intel HD4000
Nvidia 610M
Jsem už opravdu v koncích
Můj problém je takový že na notebooku nelze nastavit plných 1366x768
Zobrazuje se maximálně 1280x800 což je 16:10 a ať nastavím jakékoliv rozlišení od pravé strany mám tak 3cm černý pruh. Mít normální monitor vyřešil bych to hardwerovým screen adjustem. Co mě zaráží že tento odskok od opravdového konce displeje je i v BIOSu.
Už jsem několikrát přeinstaloval Os na Win7, a Win10 Nainstaloval jsem všechny dostupné ovladače grafické karty staré pro win 7 i nové pro win10
nyní je na PC Win7, protože ta je na stránkách plně podporována.
Zkoušel jsem různě přepínat optimus v BIOSu (podporu jen Integrované karty nebo Grafiky od Nvidie) Nepomohlo.
Update BIOSu také ne.
Přes ovladač nvidie se na rozlišení nedostanu protože jako primární ovladač zde je integrovaná grafická karta.
Nelze ani nijak přepnout primaritu karet?
Zkoušel jsem monitor ale ten je v pořádku rozsvěcí se celý.

Děkuji

No přímo na stránkách nvidie a Intelu :-)
Ale tohle podle mne není chyba Os ani ovladačů, nedokážu si to vysvětlit.
Je to počítač mé přítelkyně, spadl jí a monitor držel jen na kabelu ale opravil jsem to. Ovšem s tímto měla problém už před tím.
A jak říkám deska načte monitor a naopak. Tady je chyba úplně někde jinde. Proto se obracím sem. Já se v tom vrtám už druhý den a to skoro v kuse.

Ked to je blbo aj v biose tak problem je najskor ten ze z nejakeho dovodu BIOS dodava EDID data ineho displaya ako tam skutocne je (nemenil v tom nejaky mudrc display? Neprepinal niekto nejake dipswitche na zakl.doske?) Skusal si uz do biosu load defaults a save&exit a nic tam medzi tym nemenit?
Skusil by som odpojit baterku aj nabijacku na chvilu, ak je to v zaruke tak asi reklamovat.
Normalne je skusit obnovu na vyrobny stav, a ne vlastne Wintvorby. Ak tam bol Win predinstalovany. Ked to je blbo aj po recovery (najskor to bude blbo aj tam) tak reklamacia.
P.S. neupdatoval tam nahodou niekto BIOS? Nejakym inym modelom.

Je to Notebook přítelkyně, nevím kdy se jí to stalo.
Bios jsem dal do původního nastavení. přeinstaloval na další dvě verze na stránkách výrobce a u všech dal také původní nastavení.
Zajímavé je že když připojím monitor přes hdmi vstup tak monitor funguje naprosto normálně.
Pokud na notebooku přepínám režimy obrazu bez připojení jiného monitoru, tak na nastavení duplikovat obraz se obraz na displeji notebooku vystředí.
Co se týče restartu BIOSu Vyndal jsem i CMOS baterii a znovu nastavil čas atd. Myslel jsem, že by se pak nastavil nějaký výchozí mod a znovu načtení displeje.
Bohužel nic nepomohlo. Přítelkyně ovšem tvrdí, že někdy naběhne obraz normálně a jindy ne.
Notebook měla připojený jen k Televizi. Nevím zkusím to zapnout vypnut s připojením k TV už fakt netuším.

Takže zatím jsem pokročil
Otevřel jsem si v editoru registru
HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurentControlSet/Enum/Di splay/Default_Monitor/DeviceParameters
Zde by měl být EDID soubor registru s hodnotami displeje.... Já zde místo EDID mám BAD_EDID a všechny hodnoty jsou na nule.
Nevíte jaké hodnoty zde zapsat?