Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vytvoření SD karty pro nainstalovani Windows 7

Zdravím chtěl jsem si na SD kartu 16gb nahrat Windows 7 instalaci abych ji mohl použít v jinem notebooku bez mechaniky a nefunkčnímy USB.
Nyní je na notebooku Ubuntu které jsem na tu samou kartu dostal pomocí Unetbootin kopírování i instalace v pohodě. Nyní bych chtěl na notebook nainstalovat Windows 7 použil jsem

tento návod http://www.pcporadenstvi.cz/jak-nabootovat-instalo vat-windows-7-z-usb-flash-disku
vše fungovalo akorat při posledním kroku v příkazovém řádku my řádek po

zadaní D:\boot\bootsect.exe /nt60 H: samozdřejmě sem použil mé písmena mechaniky a sd karty

my vyběhlo toto This tool can only be run on systems booted using a PC/AT BIOS. This system
was booted using EFI or some other firmware type. Nevím co to znamená

Po nakopírování systému na sd kartu v notebooku po zadní bootování z sd karty napíše jen toto A disk read error occurred neví někdo prosím kde je chyba

tenhle ten program Rufus my napsal

"že mám zkontrolovat soubory v ISO jestli nejsou poškozeny nebo jsou úplne proces se nezdařil"

Takže chyba je nejspíše i v tom ISO co jsem vytvořil přes BDlot DVD ISO master.

Máte tedy někdo program na vytvoření ISO z DVD který to zvládne lépe?

Děkuji moc

takže jinak rozdělal jsem notebook vyndal disk a nainstaloval originální windows 7 z originalního DVD na svém pc.Instalace dopadla v pohodě došlo k restartu a pak nic po vrácení disku do notebooku.

notebook píše: BootDevice Not Found
Please install an operating system on your hard disk
Hard Disk - (3F0)

Neví někdo co je špatně děkuji

takže hledal jsem a hledal a zkusil jsem tento návod http://www.chip.cz/novinky/trendy/instalace-window s-7-uefi/ Vše OK

jen ten notebook nic píše tohle:

Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause. TO fix the problem:

1. Insert your Windows installation disc and restart your computer.
2. Chose your language settings, and then click "next."
3. Click "Repair your computer."

If you do not have this disc, contact your system administrator or computer manufacturer for assistance.

File: \Boot\BCD

Status: 0xc000000e

Info: An error occurred while attemting to read the boot configuration data.

Mate někdo představu co sem zas zkazil?
Díky moc za pomoc

Když umíš udělat bootovací USB flešku, tak stejným způsobem uděláš i bootovací SD kartu.
Ale tu kartu musíš dát do externí čtečky, která je připojena do USB portu počítače.

Nelze bootovat z vestavěné čtečky v notebooku, nebo stolním PC.

P.S.
Možná, že některé počítače umí boot z interní čtečky...

jste všichni skvělý nechci vám nějak ubírat zásluhy ale povedlo se to následovně

Původně bylo ubuntu verze nvm přesně 16, atd po té co ubuntu odmítlo několikrát po sobě instalaci na pevný disk nakonec asi samo ubuntu povolilo a instalace proběhla v pořádku další krok už byl jednoduchý vložit kartu a spustit vše OK windows 7 běží

Děkuji moc za pomoc nevím co to způsobilo ale windows 7 se načetl i z karty a funguje

Ještě jednou díky za rady moc díky všem a omlouvám se za ztracený čas k vůli mě DÍKY

Měl bys tu "instalaci OK" nějak upřesnit. Motá se nám tam Ubuntu (neznámé verze) a Windows 7 (také neznámé verze) a k tomu SD karta. Vytvořená neznámým postupem.
Nějak to nejde dohromady. Ano, pokud tvůj počítač umí bootovat z SD karty, vložené v interní čtečce, tak je nepochopitelné, že "to" předtím nešlo a nyní OK...

P.S.
I když instalace z SD karty není zcela běžně používaný úkon, možná že by tvůj postup, korunovaný úspěchem, zajímal i ostatní.

Zde je tedy postup zaprvé stáhnul jsem ubuntu z oficiálních stranek na kartu jsem je dostal pomoci unetbooting programu.
Spustil jsem je z bootu a nainstaloval vše standardně proběhlo v pořádku.

Dále jsem od známého sehnal funkční iso obraz windows 7 a přes program Rufus jej vložil na sd kartu.
Opět sem nabootoval z karty windows 7 ta se běžně načetla. Instalace pak proběhla stejně bez jaké koliv změny na celý disk windows se nainstaloval vše v pořádku a windows běží v pořádku.

Jak říkám nevím co se změnilo ale povedlo se.

Diky všem za pomoc