Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde najdu obnovení systému (restore system) v BIOSU?

potřeboval bych poradit, při načtení windowsu mám na výběr -
1. oprava systému windows
windows načítá soubory, pak by se měla načíst tabulka kde můžu najít obnovu systému, jenže ta tabulka se mi neukáže, mám tam akorát ukazatel myši a nic jinýho, čekal jsem hodinu jestli se něco stane, ale nic. Hledal jsem po netu a prý to jde obnovit i v BIOSU, ale tam to nemohu najít..
2. Spustit systém běžným postupem
načítá se klasický windows logo, pak se počítač vypne

Windows 7
Bios 2.4.0
Budu rád za každou odpověď, díky

Tohle není záležitost BIOSu (mno, částečně je), záleží na konkrétním HW. Co takhle napsat přesný typ onoho notesu? Každý výrobce řeší recovery trošku jinak.

edit: Existovala možnost (jestli ještě furt, nevím) vytvořit si recovery i na konfekčních deskách (tuším XPress Recovery či tak jaksi), ale muselo se s ní počítat ještě před instalací OS. Nikdy jsem to nepoužil, ale pokud nemáš onu věc aktivní a vytvořenou recovery partišnu na disku, nenabečíš nic. Kde nic není, ani čort nebere.

zmáčknu F1 - to samý jako na začátku - celý to radši opíšu
Zotavení systému Windows z chyb
Systém windows se nepodařilo spustit. příčinou mohou být nedávné změny HW nebo SW.
Pokud byly soubory systému windows poškozeny nebo nesprávně nakonfigurovány, může vám nástroj Oprava spouštění systému usnadnit zjištění a odstranění příčiny potíží. Jestliže během spouštění systému došlo k přerušení napájení, zvolte prosím možnot Spustit systém windows obvyklým způsobem.

1. Spustit nástroj oprava spouštění systému (doporučeno) - načítaj se mi soubory a pak nic
2. Spustit systém windows obvyklým způsobem - načítá se windows a pak se vypne komp

DVD s ktorého bol ten systém nainštalovaný. Ak teda bol z DVD.. V BIOSe nastaviť v Boot options ako prvú DVD mechaniku (optical drive, model tej mechaniky.. neviem čo tam máš) a uložiť nastavenia. Reštart. Musí začať čítať systém z mechaniky. Mala by sa zobraziť hláška Press any key to boot.. stlačíš nejakú klávesu (počítač začne hučať a na mechanike sa rozbliká ledka)