Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Viacero OS

Dobrý deň,

plánujem kupovať nový pc do nejakých 550eur ale potrebujem pomôcť chcem tam mať viacero OS ak to ide,
mám kúpený Windows 10 takže neviem ako to funguje či sa to nedá dať na nejaké kontá ?
napr.1 Konto-Windows,2 k-Linux,3 k-niečo

Normálne nainštalujete Windows, potom si nainštalujete Linux pri inštalácii vyberete nainštalovať vedla operačného systému windows, vytvorý to dual-boot a máte poriešené, pre každý systém budete mať konto osobitne. (ja mám takto nainštalovaný Windows 8.1 + Linux Ubuntu Gnome)

Pri inštalácii Windowsu si to vypýta vytvorenie konta, kde môžete použiť lokálne konto, alebo konto microsoft (registrácia alebo prihlásenie, ak už konto MS máte), následne pri inštalácii Linuxu si to znova vypýta vytvorenie konta,... Pre Windows budete mať ale osobitne, pre Linux osobitne. v GRUBU si pri štarte PC môžete vybrať ktorý systém chcete nabootovať.