Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Novy virus niciaci MTF, fat tabulku alebo nieco podobne?

Minuly tyzden som opravoval 2 pc s rovnakymi chybami (kazde bolo inde fyzicky). XP bootovalo, bootovalo...potom restart a dokolecka. Nesiel spustit ziaden rezim, pretoze chyba sa vsade opakovalo. Dnes sa chyba objavila na dalsom PC, ktore nemozem poriesit ako predchadzajuce (reinstall XP spojeny s formatom). Ide totizto o to, ze instalator nevidi stary system a dokonca ani celu ntfs oblast (hlasi neznamu oblast). V pripade, ze je hddh rozdeleny na dve casti znici sa iba cecko.
Predpokladam, ze ide o nejaky novy virus aj ked jeden z nakazenych pc nebol pripojeny vobec do internetu. Potrebujem dostat data z posledneho pc, takze ak sa s tym niekto stretol a ma nejaky zaruceny postup nech da vediet.
Vecer disk odpojim a naklonujem na iny a skusim sa s nim pohrat ale ak by sa to dalo riesit este cez den potesilo by.

To se mi nezda. Ale je pravdou, ze podobne chovani PC jsem zazil na servisu u znameho v nedeli - ale tam vypadla elektrika za provozu.

Stacilo spustit zachrannou konzoli z CD, Chkdsk, a pak Fixmbr a Fixboot a bylo po problemu. To jsi zkousel, nebo to hned reinstalujes?