Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Netbook a jeho chlazení, neaktivní ventilátor - chyba nebo provozuschopné?

Zdravím Vás, dostal se mi do ruky starší netbook asus pc eee který používám jen na rychlé poznámky.

Nedavno jsem si všiml a malý ventilátor který tam je vůbec nechladil - Lopatky ventilátoru se ani nepohnou. Tak mi to nedalo a zkoušel jsem různé jiné ventilátory se stejným konektorem a také nic.

Už mě nenapadá nic jiného, než že je nějak poškozený výstup pro ventilátor a nebo mě také dále napadlo, že je možné že ventilátor v netbooku pracuje jen tehdy, kdy to potřebuje, kdy je teplota více než v toleranci. Nevím , to už jen tak přemýšlím mimo, zkušenost s tím nemám a tak bych se tu rád poradil.

Mnohokrát Vám děkuji za rychlou odpoveď ,budu čekat Vláda

• Ty ventilatorky se toci az u 'nad urcitou teplotu' (v zatezi).
* Dejme tomu, ze v ve strategii chlazeni NTB (kuprikladu v BIOS) je udano 'ZPNOUT VENTILATOR KDYZ TEPLOTA = xx treba 40C, pod 40 Ventilator = OFF.
TiP ~ Stahni a pouzij nejaky 'STRESS' SW na zatizeni tvého NTB, kde u zatizeni pujdou nahoru i teploty, kde kdyz se dostanes na 60 na jedno jadro a ventilatorek stale nechladi v nem problém zrejme bude..

Supr, děkuji ti mockrát. Vyzkouším a dám vědět , jsem hlavně rád že je to tedy možné. V biosu nic o žádném ventilátoru není, skoro nic v něm není.
Ještě jsem si vzpomněl, když je tam flash pamět s windows XP, mohu tam přeinstalovat windows 7?

V biosu nic o žádném ventilátoru není, skoro nic v něm není.

• Ano, prevazna vetsina moznosti nastaveni je v <BIOSu> umyslne dezktivovana, strategie chlazeni je jiz dana /* Nema moznost, jelikoz ma zamkly pristup v <BIOSu> do ACPI Tables (pokrocilé nastaveni ne jen regulace), proto u vetsiny modelu NTB nefunguje treba SW typu SpeedFan.

Snad odpovídající přečtou moje oznámení. Vše pravda jak tu píšete, moc mi to pomohlo. Chod systému je ale horší a horší, já tento ntb dlouho postrádal tak mě zajímalo jestli je ještě funkční. Je to už odpad, pokud by tam nešlo nahrát windows 7, nejlépe starter, to ještě nevím.

Děkuji Vám mnohokrát