Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě dalšího monitoru

Zdravím, zvažuji, že bych napsal Ježíškovi o další monitor k mé sestavě. Chtěl bych vás poprosit, jestli byste mi nedoporučili nějaký monitor k mému současnému BenQ GL955A - ano vím, že to je laciný TN odpad. Podmínkou ale je těch 19" a pokud možno, když ho dám k tomu BENQu co mám, tak aby co nejlépe k němu lícoval. Nejlépe nějaký FullHD, IPS do 3500 - 4000 Kč, ale není problém něco málo přihodit.

PS: větší úhlopříčku mít nemohu, jsem na výšku omezen poličkou...

No jak to tak pozoruji, tak mi asi nic jinýho nezbyde. Mohl by jsi mi ale ještě poradit, jak nebo spíš kam ten monitor budu připojovat? Myslím tím, jestli do grafické karty nebo do základní desky a podle toho dokoupit kabel...

Základní desku mám: https://www.czc.cz/msi-b150m-mortar-intel-b150/178 810/produkt
A grafickou kartu: https://www.czc.cz/asus-gtx950-oc-2gd5-2gb-gddr5/1 80299/produkt

Díky

No si ještě pozjištuji, ale měl bych tu ještě jeden dotaz. Ten nový monitor budu přidělávat na zeď a nechce se mi utrácet za nějaké držáky za několik x stovek. Jelikož jsem strojař a tak trochu i kutil, vytvořil jsem si takové malé udělátko k přidělání ke zdi. Viz fotka - druhá část pantu přijde našroubovat ke kusu desky, kterou pevně přidělám ke zdi. Co myslíte? Udrží to ten monitor za ty pouhé 2 šrouby? Samotný monitor mi nepřijde nijak extra těžký, podle specifikací na internetu má 2,8 Kg - ta spodní noha.

[IMG_0700.jpg]

Je víkend, bylo to "zkonstruováno" narychlo a z materiálu, který jsem doma náhodně vyhrabal... :D Ale do Vánoc času dost, budu přemýšlet nad něčím kvalitnějším, i když s tím monitorem se nebude nijak hýbat, prostě ho jen potřebuji uchytit na zeď. Přemýšlím, že asi prostě a jednoduše si v práci najdu čtverec plechu, udělám na něm díry podle těch roztečí a nechám si k němu přivařit ten pant, to už by mělo stačit...

Stačil by i plech 2 mm a místo vaření vinglíku naohýbat Z profil ze stejnýho plechu a přinýtovat, nebo přišroubovat k té čtvercové základně. Na zeď už by stačil jen ten Z profil.
Ale chápu, že to udělal z toho, co má doma. Pokud bydlí v bytě, tak toho našel ještě dost. Já na tom su podobně, větší věci si musím zbouchnout v práci, nebo zajet k bráchovi na barák.

No tak jsem se rozhodl, že si ten monitor nepořídím až na Vánoce, ale jelikož se blíží den, kdy budu mít svátek, tak jsem si ho už objednal. :D To ale není tak podstatné, zkusil jsem ten monitor který mám doma zavěsit na tu prkotinu co jsem doma vymyslel a kupodivu to na ní drží už asi 30 minut a bez problému. Zkusil jsem na to i trochu tlačit a pohoda. No asi to nechám jen jako dočasné řešení a jakmile bude čas a nálada tak dám dokupy něco lepšího.