Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pípání MB při startu PC po koupi nové GPU

Hoj o/
Včera jsem si koupil novou grafiku do mého počítače, protože moje "stará" GTX550 TI už jaksi nestíhala. Koupil jsem si GTX 1060 3gb od MSI, jenom že po její instalaci do PC a startu,
MB začala pípat. Asi 2x nebo 3x, potom naběh BIOS, a zase. Tentokrát se to zastavilo na černé obrazovce s bílou " - " v hornim levém rohu obrazovky. Zase 2 nebo 3 píputí, a naběhne načítání Windows, kde to ještě jednou pípne aby se neřeklo, a potom naběhne windows kompletně. Celý proces trvá asi 5-8 minut (nestopoval jsem to). To už jsem si řekl BEZVA konečně to jede, a ejhle... nejede. Respektive ono to "jede" akorát počítač si myslí, že je to grafika z procesoru. Schválně jsem se podíval do Speccy a to už mě úplně oddělalo. Je tam napsaná jak Intel grafika z CPU, tak nějaká Intel graphics od MSI tak i moje GTX 1060.

Sestavu mám Intel core i5 3450, MB je MSI Z77ma-G45, a grafiku už víte.

Zkoušel jsem instalovat ovladače a restartovat, to nepomohlo.

Nevím jestli to je problém s nastavením BIOSu, nebo vadná karta, nebo nedostačující, či vadný zdroj, ačkoli je to 500W 80+bronze a moje PC by mělo mít spotřebu okolo 350 při zátěži a než se někdo zeptá - ano zkoušel jsem ji vyndat a zandat a přídavné napájení je zapojené. ^^

Prosím o pomoc :) děkuji

nevim nevim... v dotazu jasně říkám že přídavné napájení bylo zapojeno, tak na otázku jestli bylo zapojeno odpovím sarkasticky "ne" ještě napíšu "jk" aby to bylo jasné (tzn J-ust K-idding což je v překladu "dělám si srandu") a pořád se potkávám s nepochopením ¯\_(ツ)_/¯

no ale grafiku Speccy rozpoznalo dokonce i na ní svítí ledky a sem tam se protočí větráky (twin frozer takže to je normální že se netočí pořád) nemůže to být v BIOSu něco? koukám na netu na podobný problémy a většinou lidi řeší BIOS jen pak už moc nerozumim co v BIOSu konkrétně (je to anglicky)

...v dotazu jasně říkám že přídavné napájení bylo zapojeno, tak na otázku jestli bylo zapojeno odpovím sarkasticky "ne" ještě napíšu "jk" aby to bylo jasné (tzn J-ust K-idding což je v překladu "dělám si srandu") a pořád se potkávám s nepochopením...
...a jestli se bavíme o konektoru 6+2 do karty tak je v normalním? stavu? nevim... mám zkontrolovat jestli se nerozpadá nebo jak :D...

Zjevně se "bavíte" a odpověď vlastně ani nechcete. Na rádoby "odborné" puberťácké anglikanismy a ":D" tu moc lidí nebude mít čas. A když se podívám na IP rozsah a co odtud obvykle leze...
Přesto rada: "Odneste to do servisu!" Zabývat se základní diagnostikou, ať základní vizuální kontrolou, nebo třeba i spuštěním Live os, zde nemá vůbec cenu.

věřte mi, že se nebavím, když se mě stále dokola ptáte na něco, co jsem zcela jasně řekl v dotazu v odstavci začínajícím slovama "A než se někdo zeptá..." jen se snažím to brát humorně než tady na sebe nadávat atp.

Jinak tedy říkáte že to jinak než přes servis nepůjde? + když mluvíte o live OS tak máte na mysli, že to můžou být vadný drivery nebo tak?
a základní vizuální kontrolu myslím že zvládnu i já, nejsem sice žádný profesionál, ale tak 8 let hrabání se v počítačech už mám za sebou.

No to je přeci daný že nebudu ladit barvu pc pokud nemám okno v bočnici nebo zájem o vzhled počítače... ale co je špatnýho na tom že bude vypadat hezky?
nicméně zdroj jsem plánoval tak jako tak, tudíž to zase od věci není, jen otázka jestli to vážně pomůže, nebo je zakopanej pes někde jinde