Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem TV21" versus CRT21"

kdesi na www.cdr jsem už v dávno prošlé diskusi četl, že DVD je lepší pouštět na TV než na monitoru.
mám:
TV Philips 21" určitě 50Hz mono - versus - ADI 2150, TRUE COLOR,100 Hz, Matrox 650 + 2x25W stereo/3pásma přes int.zvuk.kartu
Doprdele fix - ví něgdo jak to teda je?
Změna kategorie, původně: SW hádanky (host)

Páč počítačové monitory mají daleko kvalitnější interpretaci obrazu než televize. TV počítá s tím, že v TV signálu, byť digi, jsou různé podrobnosti a detaily obrazu více či méně och*cány a není třeba plýtvat kvalitou. Počítačové monitory ukazují přesněji - musí např. zvládnout daleko jemnější, navíc statické, detaily. Avšak mizerný film (myslím technicky, ne obsahově), může vypadat lépe na TV, protože různé šumy a drápance dík horší interpretaci zmizí.

jen mírně rozvinu: všechno se vyvíjí - co platilo před 3 lety, vypadá už dnes jinak.

zhruba jde o to, že monitor umí zobrazovat detaily ve vysokém rozlišení, má běžně šířku pásma kolem 100mhz. přesně tak zobrazuje všechny artefakty (kostkování) u divx. dnes s výkonnějšími pc a modernějšími divx kodéry už kostkování nebývá tak hrozné.

televize má šířku pásma na kanál zhruba 8mhz, a papírově cca poloviční rozlišení. přesto aby se signál vešel do vymezeného pásma, jsou mu nutně odfiltrovány vysoké kmitočty = drobné detaily, obraz je velmi rozmazaný, drobnější titulky na konci filmu jsou prakticky nečitelné. na jedné straně to trochu vyhlazovalo hrany kdysi velmi viditelných kostek digitální komprese, ale dnes je na závadu spíš ohromná ztráta rozlišení.

čili při dnes dosahované kvalitě divx to už líp vypadá na monitoru než na tv.

přesto nakonec soukromý názor - film na pc monitor nepatří. posez, ovládání, kravál od pc, pozorovací úhly - všechno je špatně. a divx nemám rád, toleruju ho jen u rarit, jinak nebrat. na filmy mám postel před tv.