Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ASUS vs MSI-všeobecně

Co si myslíte o kvalitě hardwaru od MSI a ASUSU ? Co jsem tak googlil tak je to 50 na 50, chvíli byla MSI kvalitnější pak zase ASUS.
Zajímá mě váš názor v současnosti. Váš OSOBNÍ názor. Děkuji :)
Podle mě je to v dnešní době u těchto značek naprosto jedno.

to je ciste subjektivni nazor, muj - a taky ciste subjektivni - ze desku vemu radej Asrock, MSI, az jako treti Asus. Nelibi se mi u Asusu bios (ciste subjektivni vec). Spolehlivost - to mi prijde tak nejak u techhle 3 srovnatelna, obcas neco vyreklamuju. Nejvic mam z desktopovych desek Asrocky a jsem s nima spokojeny. (bavim se o deskach pro Intel, AMD fakt nezajima)

Az ti ten ASRock pobezi 10 let, tak pak se teprv ozvi. Pokud pomines vyslovenou fuserinu jakou momentalne predvadi MSI s tima nefunkcnima uspornyma technologiema, coz je bud softwarova chyba v BIOSu (ale vydali uz 10 opravnejch updatu a stale nic) nebo spis v navrhu technologickeho designu desky, coz je fakt blby a momentalne bych si tez radeji poridil ASRock nez MSI desku. Nicmene druha vlastnost podle ktere hodnotit kvalitu desky je prave v dlouhodobem provozu a to za 5 let nepoznas nebo pokud jo tak je to vylozenej smejd.

ECS zrovna nevim :-), ale presne takhle jsem to myslel, to ze ja treba potrebuju nabuseny PC, tak znam lidi, kterym staci cokoli zvlast, kdyz jim to dam treba zadarmo, takze i pro stary veci, pokud zustanou funkcni najdu uplatneni. A musim rict stary desky Intel, Gigabyte, MSI furt behaj, jdu to zaklepat. :-) Za to kdysi vyhypovane desky, ktere jeli na frkulinskych forech, uz to maji davno za sebou - Abit, Epox treba.

Jo jenomže dneska chcípá vše rádo po záruce a ohánět se třeba Asus prknem co mám v Pc ca 9 let nevím ,nevím když kvalita jde nahoru dolů časem,známejm kolem chcípli už po záruce ASUS M5A97 LE a druhému ASUS SABERTOOTH Z77 ten dostal novou díky 5 letý záruce,atd takže k těm 10 letem pěkně taky daleko,vem si Enemax třeba dřív a teď.Jinak jsem tu psal nedávno kvalita/výdrž CMOS baterie,původní 5 let,náhradní 3 roky a už jsem zase měnil,všechny JPN čím novější tím horší:-)

Jo souhlas, treba 10 let starej Gigabyte furt beha, ty dnesni se casto nedozijou konce zaruky, proto je tezky rict, co je a co neni kvalitni, ale na druhou stranu jak jsem psal v predchozim prispevku, po kdysi obdivovanych firmach Epox, Abit se uz davno slehla zem i po jejich nekvalitnich deskach, za to Asus, MSI i teda ten Gigabyte se stale drzi, proc asi. ;-)

Obecne stejny, Asus ma momentalne pruser s prohnutim desky Z170 Pro Gaming a MSI zase nezvladla desky Gaming M3, M5 a Pro, na kterych nefunguji usporne funkce procesoru. Ja si koupil zrovna tu M3, takze ted o MSI nechci slyset, ale postizeni pruhnutim desky u Asusu to budou mit zas obracene.

Grafiku si koupim od Asusu, uz mam predvybranou, ale nebranil bych se ani MSI, jenze nemaji potrebne konektory, ktere tam ja potrebuju.

To sice ano, ale AMD platforma v podstate ani neexistuje, kdyz vezmes v uvahu, ze vsechno je 5 let stary + preznaceny, takze by to bylo na povazenou, kdyby to za ta leta vsechno nebylo vychytany. Pockej az vyjde Zen, budou stejny problemy jako ted u Intelu, protoze vsechny v podstate padaji na vyrobce desek.

Intel drahej neni,... pokial pod pojmom drahej myslíš to že stoja všetky intely v priemere o 200€ viac ako AMD tak jo, ale je to nesmysl, lebo zas má vyšší výkon,... to je jak kdybys povedal že (nevie ma napadnúť dobré auto k porovnaniu) je predražený lebo trabant stojí menej.

Logicky že AMD predáva lacnejšie, lebo predáva horšie, menej výkonné, a staršie produkty.

Podívej kolik stojí FX-8300 a kolik adekvátní Intel?? Intel 2x tolik. To co stojí stejně je výkonem v řiti.
Takže když jsem ochotný za cpu s 8 jádry dát 3500Kč (já dal za FX-8320 3600Kč), kolik podobný (výkonem) stojí u Intelu??

Ad výkon toho moderního Intelu je +- stejný, jak Intel před 3 roky.

Jasně uznám, že platforma AM3+ je tady dlouho.

tak porovnávať AMD vs Intel len "jedným procesorom" je dosť blbé, nemyslíš? A u Intelu ani v prípade FX-8300 to nieje dvojnásobok,... za stejnú cenu kúpiš len o kus výkonom slabší (a aj to len v niektorých situáciách, v niektorých je naopak nekdy aj lepší) intel s tým že ale máš možnosť upgradovať a plno dalších výhod,...

porovnaj si I3 6100 s FX 8300 aký je rozdiel vo výkone,... obe stoja kolem 120-125€ (na alze) alebo jinak 105-110€.

jo ty seš fakt dobrej,... FX 8320 stojí o 30€ viac tak "asi" "menej výkonný nebude" ostatne keď porovnáš 2 procesory v stejnej cene tak výsledok je taký že pri vätšine sa v priemere pohybuje intel s 10-15% vyšším výkonom, kým teda nenarazíme na I5 a vyššie kde už AMD nemá nič. Porovnávať 2 procesory s rôznym výkonom za 50€ s procákom za 300€ je nesmysl.

Já měříl muj cpu vs I5 4670K a výkonově jsem ho podělal. Tak kde by asi byl I3 6100 vs I5 4670K?? Nebo mě chceš říct, že je výkonější 2 jádro?? To snad ne...

Je to zbytečná debata, seš jedinej, který nechápe, že v moderním systému, moderní soft, je i FX-8320 použitelné celkem dobře. Dokonce i na hry.

A stále dokolečka to stejné,... porovnávaš jablka s hruškami,... a taky to čo porovnávaš porovnávaš tak že v skutočnosti je výkon i tak ešte kus jinde. čo tak porovnať AMD FX-8370 s I5 6500?

Toho AMD sa držíš jak kliešť, avšak vo výsledku je tomu tak že výkon AMD je u pár procákov lepší, u viacerých horší,... avšak když si pozrieš ešte nevýhody dalšie (TDP, socket, a pod), ešte lepšie by bolo to porovnávať aj s chladičmi vhodné na uchladenie procesora na stejné teploty aby boly obe "skupinky" v rovnakej cene a pak výkon porovnávať. Započítaj si dalej nielen takty, ale že jak má teplota vliv na takt, TDP na teplotu, chladič na TDP, a jaký je pomer stejná teplota a cena za chladič pre príslušný procesor, ktorý dokáže danú teplotu poskytnúť. Dalej sa pozri pre všetky situácie ktorý procák, pre každú sa chová jinak, grafické programi vs komprimovanie, atd atd... až si to zhrnieš komplet všetko porovnáš MIPS v rôznych programoch, rôzne brenchmarky, a zvážiš dalšie rôzne veci, aj cena dosky pre príslušný procák,... tak ti vyjde že pre nové sestavy je teraz AMD takmer nepoužitelný krom pár vínimiek. Zohladni všetko, a za všetkých podmienkach a porovnávaj správne kombinácie a uvidíš.

• Testuji se i jiné veci, jako Cripting, rychlost [L caché] na Core (kde i5 ma 1.5 MB/core a FX jen 1Mb), kompres atd, neni jen R15 :-)
* Zrovne dnes jsem porovnaval vykon i5 4670K (Z97) a FX 8320E(MSI 970 Gaming), kde FX se na i5 chyta az na 4.4Ghz (kde zustava na nakych 95W).
U her, ma i5 také nahoru a né zrovna o malo.

TiP ~Crypting muzes zmerit zasifrovanim a rozsifrovani, vysledek MENSI = LEPSI /* Vysledek bude treba 5000 kombinaci 98s

Tak mě ten test navrhni, já rád kopu do zatku Intely:-D Ne vážně. Já musel jít do AMD, protože jsem měl desku AM3+ dřív než jsem kupoval FX. Takže s tím žiji, a na to co na pc dělám (hry, občas rendering) to má výkonu až až.
Jinak 90% času jsem na notasu (i ted) a tam mě jede A8 3500M a v pohodě.

a tam mě jede A8 3500M a v pohodě

čomu říkaš v pohode? všade je hranica po ktorej už určitý prvok v určitej situáci už "v pohode" nejede. Napríklad když ho dám na sporák tak v pohode půjde namiesto prehliadania internetu skôr smaženie hranolčekov.

Stahni, nainstaluj a spust : pt_download.htm
1) Po spusteni zadej : kompletni test
2) Po skonceni (ma i bench DX2) najed nahoru do menu a zadej UPLOAD BASELINE, tim das svuj vysledek ONLINE, pojmenuj ho treba jezekhifi, takle ty vysledky mohu najit.
• U toho CPU hlavne oznacit na mereni : Integer Match, Single Core, Floating point match, Prime numberes, instrukce (SSE).

• Jaky mas presny typ CPU ?
* Na krypting pouzivam WinRar, kdyz preskocim 3Dmarky, nebo herni BECH, neni spatny GeekBench.

• Dalé muzes mimo PerfTest, kuprikladu zmerit rychlost RAM s AMD FX vs Intel (Bandwidth), na mereni je toho hodne.
• AMD FX dokaze podat velmi dobry vykon, u FX xx E, ma i snizenou konzumaci a o proti né E ma o vlasek lepsi vykon na SingleCore, kde ale propada, jsou predevsim hry, hlavne ty co jsou zavislé na vykonu jednoho srdce (Single-Core).
* Zkratka nekde je vykon dle jadra, kde muze i Intel i 3 x2srdce byt podstatne vykonejsi nez x8 modulu

• Jde o zcela o jinou verzi s PODPOROU DX12, toto je verze co vysla pred rokem 2.
* DX12 neni jen GPU ale také o CPU které hraje v DX12 podstatnou roli o proti predeslim versim (API) DirectX a k CPU se chova jinak = jiny vysledek treba v FPS.(D3D12 Profiling).
• V TEBOU uvedené verzi, to zmerit nejde, proto jsem ti v odkazu poslal jiny, ostatni mereni si jak vidim taky neprovedl.

• Vyplatni pasky mi podepisuje primo ASUS, v jejich SAV jsem stravil polovinu své kariéry (kde hlubsi zkusenost primo s uvedenou znackou mam), kvalitou neni lepsi jak ostatni rivalové, kde kvalita zalezi vylozene na urcitem modemlu (tisku) [zakladu desky] (tak jako u NTB, stejna zakladni deska, jiné CPU, DALL zobrazeni etc), na které se osazuji HW casti dle osazeni, kde Gigabite, nebo Asrock dokaze podat v urcité kategorii lespi vysledek, kvalita cena.
* Kdyz jsem byl na tri tydeni 'évolution en milieux travaille /* U diagnostiky PHY|Component Editor', PCB Printer , primo u tisku zakladnich desek ASUS (prumyslova PCB), hodne je jich tisknuta jeste na prastarych Fuji.

• U ASUS rict kvalitni (nebo spise duverivejsi) je ROG (ktery pres nas nechodi) ale osazen ma podstatne lepsi, kdo rekne osazeni rekne kvalita a zde je z pravidla dodrzena.
* všeobecně nejde porovnat 4 vrstvova (coz je zaklad) ASUS s lépe provedén Asrock jiné kategorie, vzdy zalezi na urcitém modelu.