Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terminálový server - Windows 2012 Server

Zdravím,
zrovna ve škole řešíme následující situaci. Máme tu jeden volný celkem obstojný server a cca 10 počítačů Pentium 4 s 1G paměti. Myšlenka je následující. Tyto staré stroje romístit po škole, kde si budou moci studenti o přestávce vyřídit nějaké osobní věci, kouknout na suplování ... Máme ale strach, že když je tam dáme s Windows XP, tak moc dlouho nevydží a budeme to co týden přeinstalovávat. Napadlo nás tedy zkusit Terminálový server (nově by se to mělo ve Windows jmenovat RDS services). Stanice by nabootovala (ideálně ze sítě) a na uživatele by vyskočila obrazovka pro přihlášení k RDS. Vše by bylo spravoné z tohoto centrálního bodu.

Nevíte někdo o nějakém návodu?
Je naše představa reálná?

Nie je. Podla otazky sudim, ze o sietach moc neviete a podla stylu sa vam asi ani moc nic extra studovat nechce.
Samozrejme RDP sa da, ale to by chcelo realtivne vykonny server a navyse za RDP licencie na stanice sa plati. Tvoja predstava o bootovani zo siete je tiez celkom usmevna, uz vidim ako niekto preslapuje pri PC minuty a caka na boot zo siete.
Toho XP by som sa nebal, userom date len user prava a ono to pojde (sam pisem z nb, kde este mam XP;o)).
Este idealnejsie sa mi javi pouzitie linuxu, ten vam studenti nerozbiju a moze sluzit presne na to, co potrebujete. Predpokladam, ze sluzby poskytujete cez interny web, cize im tam staci webovy prehliadac.
Inak P4 je celkom sranda, to sa na skolach vyhadzovalo uz davno, ja uz vyradujem na skolach dokonca starsie dvojadra, ktore nikto nechce obsluhovat, pretoze su pomale a YT videa sa na tom trhaju. Keby skoly nemuseli prebytocny a vyradeny majetok davat na mesto mozete si prist zobrat hned niekolko kusov funkncych pc a generacie mladsie ako vase P4.
Dajte tam linux s menej narocnym grafickym prostredim (napriklad Lubuntu).

• Zaprvé, libi se mi vas pristup a vasi snahu zapojit i stari PC/HW, i vas pristup ke studentum.
• Kdybych mel toto za ukol, nebo nstarost, zvolil bych radeji k ohledu na vykon PC a pozadavky bych na Windows server uvedené PCs pripojil pri startu do TSE (existuje i ThinOS) 'lehké THIN' klienty, (které jsou velmi malo narocné na HW) /* Bohuzel nevim, jak je to s TSE a lincencemy), na HOTE (serveru) zamknout/nastavit 'Steady State', kde studenti nemohou (na HOTE//Server) provadet nic jiného nez vami zvolenou cinost, kde v konecném vysledku mate presne co jste chtel.