Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako zastaviť ping

Poradí mi niekto ako zastavím pingovanie môjho routra mojím PC? Problém je vtom,že každých 20 sekund mi môj router nahlási útok z IP,ktorá je moja.Už to je 5 dní čo sa toho neviem zbaviť.Mám win7,ctr+c nič nerieši.

DDOS - to prvé "D" je od slova: "distribuovaný" (z více počítačů zjednodušeně) "DOS" - odepření služby - obvykle "zahlcením" požadavky. Služba "ping" je systémová diagnostická utilita a redmondský os, pokud se nemýlím, neumožňuje nastavit velkou velikost paketu.
Předpokládám malware.

Presne tak, nepoznam router, ktory by sledoval ddos z lanky, vsetky co poznam to sleduju len z WAN strany.
Skusil by som blokovat icmp na tom pc, ak to nevedia okna (neviem nestudoval som) tak by som si stiahol nejaky fw, ktory to umoznuje (tipujem, ze Comodo by to zvladol) a potom uvidis, co bude hlasit router.
Inak DDOS funkcie na routroch odporucam vypnut, nemaju ziaden zmysel, ked k utoku dojde aj tak sa router zosype a len hlasia potom falsone poplachy.

ZIadny format, co si blazen? Ten tvoj pc je v tom mozno nevinne. Najprv zisti, co sposobuje ten flood ak vobec nieco.
Ak sa to zjavuje pravidelne staci ti na chvilku nainstalvoat nejaky externy firewall.
Comodo, Zonel alarm a podobne programy urcite vedie logovat aj icmp protokol, ukazu ti aplikaciu, ktora ich posiela, pripadne ju vedia zablokovat.