Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno kvalitna zvukova karta (pomoc s vyberom)

Po dlhom case zdravim poradnu, potreboval by som poradit s vyberom slusnej zvukovej karty do PC. Ide mi o bezne domace pocuvanie (hudba - vsetko mozne, filmy), iba pocuvanie, nie som hudobnik. Chcel by som sa zmestit do cca 100€.
Zariadenia ktore pouzivam:
OS Win7, repro , sluchadla.

Rad by som pouzil internu kartu do PC, ale ak by bola externa zvukovka lepsie riesenie, tak sa v podstate nebranim. Je lepsi Asus alebo Creative alebo nejaka ina znacka? Uvazujem nad niecim takymto. Mozno by bol ale lepsi Xonar (ale zas neviem ktory typ D1,DX). dakujem za nazory ;)

Souhlas.

Mam tu ASUS Xonar DX/XD PCIe a fakt slusna zvukovka.

Podle me to co je dneska onboard na deskach Asus a MSI je uplne v pohode a pomalu se to tem samostatnym zvukovkam vyrovna, ale ja to mam na pocitaci s deskou od Gigabyte a tam byl ten zvuk teda slabej - zarusenej, blbej design desky.

ono nejde len o rusenie ale aj o vysky a basy apod (niektory napadity cinan moze dostat dementny napad zatlmit vysky aby zatlmil naindukovane rusenie apod - zazil som niekedy pred 10rokmi na nejakej doske), zavisi ze naco to chce clovek pouzivat a od toho ci ucho je spokojne alebo ne. Najprv by som skusil onboard ci sa da pouzivat.

Ano soundblaster audigy vpohode staci, co sa tyka D-A prevodnika tak staci aj najlacnejsi soundblaster (ja mam uz tusim 7rocny soundblaster SE). Vyssie modely poukaju viac 3D efektov pre hry a podobne veci ci co (neharam uz hry)
P.S. alebo to co dal vyssie sambilionik moze byt slusne co sa tyka kvality zvuku.