Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyplatí se oprava tiskárny?

Dobrý den, má inkoustová tiskárna CANON 1800 přestala pracovat (nesjpíš tisková hlava) a já nevím, jestli ji mám dat opravit nebo si koupit novou. Neví náhodou někdo, kolik by tak stála oprava, aspoň přibližně? Popřípadě, když moc netisknu, jestli koupit novou laserovou nebo inkoustovou?
Změna kategorie, původně: Multimedia (Kurt)

Cenu opravy by Ti překvapivě měli sdělit v servisu.
Protože neznáme přesnou příčinu (může to být hlava - ale taky nemusí), tak tady akorát můžeme pohledem do křišťálové koule či kávové sedliny zkoumat, jestli neuvidíme nějaké cifry, které by mohly být cenou za opravu.

500 Kč je vstupný poplatok za to, aby zistili v servise príčinu. Ak bude tlačiareň neopraviteľná, tak si o 500 Kč. prišiel. Ak bude opraviteľná rátaj s ďalším príplatkom za opravu.

Podľa mňa sa to neoplatí, pretože za poplatok za servisnú opravu si kúpiš úplne novú atramentovú tlačiareň - a ešte aj ušetríš.

a to jako proč? Doby zasychání hlav jsou dávno tytam.

Navíc nákladově se žádný laser v ceně do cca 5000Kč ani nepřiblíží moderním inkoustovkám, protože ty nejlepší lasery začínají s cenou někde okolo 0,50 - 0,60Kč/stránku, běžně 1Kč a ty nejmenší modely atakují 2Kč/stránku.

Doby, kdy laser byl dražší na pořízení, ale levnější na provoz jsou už dávno tytam. A představa, že s laserem potiskneš pár stránek denně končí na servisních nákladech za pece, válce a zapékací folie. Nehledě na smrad, co produkují.

končí na servisních nákladech za pece, válce a zapékací folie.

mno, já tisknu v práci stále na cca dvacet let staré HP Laserjet 6L (sice nefunguje podavač papíru, ale ten nefungoval pořádně nikdy), doma na cca deset let staré LaserJet 1010 a nic z výše uvedeného nepozoruji, ani co se smradu týče...
Samozřejmě s tebou souhlasím, že moderní inkoustovky už jsou o něčem jiném...

Zároveň s černým tonerem jsem tam měl vložený i barevný, ale ten byl prázdný (už nevím proč jsem ho nevyndal, snad se to nezkazilo tím), tiskárna tiskla dobře, ale pak jsem ji tak 5 týdnů na nic nepoužil, poté jsem si chtěl něco vytisknout a už to začalo psát, že nerozpozná inkoust. Řekl jsem si, že je to asi tím barevným, oddělal jsem ho hláška pořád přetrvávala. Myslel jsem si, že je prázdný i ten černý, tak jsem koupil nový, vložil ho tam a hláška nezmizela.

Zde přikládám odkaz na screen chybové hlášky :

LLW6

Teď nevím jak to myslíte, mám tam vložit jak kazetu s černou barvou, tak i barevnou? Protože barevná je už dávno vyhozená a s černou neoriginální to nefunguje. Bohužel jsem nečekal, že neoriginální kazeta by mohla něco provést s tiskovou hlavou.