Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze otevírat obrázky

Dobrý den,
nějak se mi porouchala fotogalerie, kterou mám na externím disku. Obrázky mám asociovány s aplikací Win7 "Windows prohlížeč obrázků". Při snaze otevřít obrázek v Total commanderu dostanu hlášku: "Při vykonávání programu došlo k chybě (5)". Průzkumník zahlásí "Provádění serveru selhalo". GIMP obrázek otevře.

Mohl by se někdo podívat zda obrázky nejsou infikované? Jeden jsem nahrál zde: ulozto.cz!53ZlvAIAkVEO/p1050220-jpg

Díky za pomoc.

To co si nahral na ulozto je normalny jpg obrazok, obrazok nemoze byt "infikovany" ak neni deravy samotny prehliadac obrazkov.
Preco mas rozdrbany windows nikto netusi, skus si predsa spustit ten windows prohlizec obrazku rucne, skontroluj si asociacie, apod. Chybu hladaj najskor v rozdrbanych Windows (nejake posahane kodeky poinstalene a podobne?)

Budu pátrat dál.

A prečo si radšej nestiahneš normalny prehliadač obrazkov?

A už vůbec nepotřebuju obrázek kvůli prohlížení otevírat v GIMPu, Photoshop mi poradit nechcete?

To ale nie su programy na "otvaranie obrazkov", mas to asi trocha popletene, prajem vesele patranie v registroch a tak, dnes je volno, treba si nejak vyplnit cas...

Aha, já myslel podezření na příčinu problému. Disk je v pohodě (relativně nový), mám na něm filmy, hudbu a všechno jde spouštět bez problémů. Jinak mám v plánu si pořídit NAS, do té doby, musí stačit disk.

Co sem pletete nějaké sluníčkáře. Nejde vůbec o to, zda jsou soubory důležité nebo ne. Mít fotky na 2 discích má asi jen paranoik, jsou to jen fotky. Můj dotaz původně zněl, zda je se souborem něco v nepořádku a jak řešit popsaný problém, tak se ho prosím vás držte nebo raději neopovídejte. Svou zášť si ventilujte v reálném životě a ne tady a na mě.

Když si nejsi jistý,tak snad stačí to zkusit:
1/v jiném prohlížeči,jak psal už kozakl-třeba IrfanView je dobrý a zdarma
2/když nejde otevřít v PC doma,vzít ten externí disk a zkusit fotky v jiném PC.
3/pokud to otevře gimp,tak smazat původní asociace pro jpg a nastavit tam nově ten gimp nebo lépe ten IrfanView.

Nechci jiný prohlížeč obrázků, chci vyřešit problém, který mám. Je samozřejmě mozné, že vyřešit nejde, nicméně rady, které dáváte ho nijak neřeší, jen posouvají jinám. Nepotřebuju vědět v čem všem jdou obrázky otevřít, ani zda jdou otevřít jinde na PC. A už vůbec nepotřebuju obrázek kvůli prohlížení otevírat v GIMPu, Photoshop mi poradit nechcete?

OK,rada je tedy jednoduchá,píšou to tu všichni-rozdrbaný OS,je tedy třeba přeinstalovat Windows včetně všech nebo skoro všech programů.Jednodušší řešení než jiný prohlížeč?

Mít fotky na 2 discích má asi jen paranoik, jsou to jen fotky.

Dost pitomý názor.Až o ně přijdeš,možná si řekneš,že to taková blbost není.

Ale samozřejmě že chci, ale rady typu "přeinstaluj windows", "použij jiný software" nepotřebuji, to si umím poradit sám. Problém jsem identiofikoval jako konkrétní chybu a doufal jsem, ze je na tolik známá, že někdo bude vědět, jak jí odstranit (třeba ručním zásahem do registrů). Problém je, že ve jménu důležitosti se tady snaží radit kdekdo a tím pádem se tu objevují rady, které jsou vhodné leda pro někoho, kdo vidí počítač poprvé. Možná moje chyba ... špatný výběr fóra.

Nechci resit obvykly flame, ktery program nebo OS je lepsi. Jen uvedu, ze jde o pracovni PC a tedy na veci, ktere nepotrebuju ke sve praci nechci instalovat zadny proprietarni software. Potrebuju system drzet v kondici, nebylo by vubec snadne (vzhledem k me praci) ho preinstalovat, respektive vratit do současného stavu.

Kazdopadne diky za tip. Zadne naruseni integrity scan nenašel a problém zůstává.

To je v souvislosti s dotazem naprosto irelevantní, ale dobře. Ono se o zabezpečení rádo mluví, ale praxe je od teorie dost vzdálená. Pokud data nejsou na cloudu nebo nemáte nějaké diskové pole, kde se data zrcadlí, tak jakákoliv archivace je nepraktická. Možná si data vypalujete na DVD nebo je držíte na externích discích nebo flashkách, ale v konečném důsledku je taková záloha většinou nekonzistentní a velmi složitě udržovatelná, takže prosím neřešme tu blbosti.

nechci instalovat zadny proprietarni software. Potrebuju system drzet v kondici

Dokazal by som pochopit, ze vo Windows prohlížeči obrázků sa ti dobre pracuje a tak ho nutne potrebujes spojazdniť. Ak je tomu tak, tak fajn, skumaj dalej.
Ale tieto tvoje myslienky nemaju nic spolocne s realitou. FastStone ImageViewer/IrfanView/Xnview a pod. su zdarma, instalacia a nastavenie zaberie tak 2 minuty a nemaju nic spolocne s niecim comu hovoris "kondicia systemu". Jediny realny rozdiel je v pohodlnejsom prehliadani (a zakladnej editacii) vacsieho mnozstva obrazkov. Branit sa im iba pretoze chces mat OS "cisty" je smiesne.

právě proto, že různé screeny často potřebuju k práci, potřebuju i funkční prohlížeč, který zobrazuje rozměry obrázku, barevnou hloubku a neškodí, když umí i konverzi formátů.
proto mi v práci zabudovaná .dll atrapa ve windows nevyhovuje.

https://www.dasm.cz/clanek/jak-z-windows-10-udelat -desktopovy-system#zprovozneni-windows-photo-viewe ru
podle uvedených cest zkontrolovat na funkčním pc asociaci v registrech.

Koukám že tahle poradna je o pomerovani penisu a o tom kdo pouziva lepsi software. To je prece naprosto individualni. Omlouvam se vsem, ale jsem zvykly o ruznych problemech diskutovat spise na zahranicnich forech (v tomhle pripade mi prislo lepsi napsat hlasku v originale), kde nikdo neresi zda ostatni delaj dle jejich nazoru spravne, kdyz delaj neco jinak nez oni, ale snazi se resit podstatu problemu, coz bylo v tomhle pripade zprovozneni nefunkčního prohlížeče obrázků. Po zkušenosti si to zas hodně rozmyslim než se zeptam na naprosto trivialni otazku, chtic naprosto trivialni (mysleno bez zbytecnych kecu) odpoved na zdejsim foru.

Ještě jeden záštiplný dotaz: "S jakými právy k systému pracujete jako uživatel?"

Po zkušenosti si to zas hodně rozmyslim než se zeptam na naprosto trivialni otazku, chtic naprosto trivialni (mysleno bez

Holt vás nejsme hodni.
Poznámka: Jelikož jsem pln zášti, tak jsem záštiplně předpokládal jediné umístění uživatelských dat na jednom médiu, které se záštiplně potvrdilo, a pln zášti jsem záštiplně upozornil na možnost působení záštiplné síly a jiných fyzikálních hnusností v podobě selhání externího disku, ať vlivem HW, nebo i SW.

...a volá se ten samý prohlížeč, viz syntaxe:

Set-ItemProperty -Path $("HKCR:\$type\shell\open\command") -Name "(Default)" -Type ExpandString -Value "%SystemRoot%\System32\rundll32.exe `"%ProgramFiles%\Windows Photo Viewer\PhotoViewer.dll`", ImageView_Fullscreen %1"

k opěvovaným zahraničním fórům: mluví se tam slušněji, ale často jde jen o plácání nefunkčních nesmyslů bez řešení.
takže když tu začne někdo poměřovat penisy, u toho být nemusím, loučím se.