Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Klávesnica

Dobrý podvečer.Pri použití klávesnice a stlačení shift + kláves (kokrétne nad klávesom Tab) sa mi pri prvom stlačení nezobrazí nič ,a pri druhom stlačení konkrétneho klávesu objavia naraz dva znaky.Uvediem príklad : °° alebo pri použití anglického nastavenia ~~

Má niekto nejaké poznatky na odstránenie problému?Mám Windows 7 ,klávesnica Genius

Ďakujem.

To je v poriadku, ono sa totiž po týchto klávesách očakáva písmeno, keďže ide o diakritiku.
Keď písmeno nepríde, tak až po ďalšom (t.j. druhom) stlačení vypíše dva tie znaky. Tak sa napríklad správa aj dĺžeň alebo mäkčeň.
Takže klávesnica je v naprostom poriadku, chyba je medzi stoličkou a klávesnicou ;-)

Vlnovka nie je podľa mňa diakritický znak ani ostatné znaky napr. bodkočiarka ; na klávese , mám taký dojem že v minulosti sa mi to zobrazovalo korektne ,ale nemôžen to tvrdiť stopercentne.Jedná sa mi v podstate o otvorenie konyolz pre yadávanie cheatov v hre a mám taký dojem ,že práve pre tento problém mi tú konzolu neotvorí.

ok, diakritikou som myslel mäkčeň a dĺžeň... a krúžok je tiež diakritika: pre české ů. Takže jediné nediakritické z toho všetkého je "tilda" (vlnovka)
Hádam nechceš povedať, že aj bodkočiarku ti urobí až na druhýkrát a dvojmo.
A tildu máš na klávesnici umiestnenú v takej pozícii, kde by Ti malo byť jasné, že to je pre anglickú klávesnicu, ako píše sakraforte.

Nebylo by spatny oznacovat spravnou odpoved vyrazne zelenou barvou, protoze opravdu jedinna spravna odpoved. Vcera jsem si tohoto dotazu vsiml, ale nebyl jsem si schopen vzpomenout, jak jsem to kdysi vyresil az ted kdyz jsem si tu spravnou odpoved precetl. :beer:

Takto sa to vo Windows chová už niekoľko desaťročí. Pretože za zvolením týchto znakov sa totiž očakáva napísať ešte nejaké písmeno napr. písmeno C pre zobrazenie stupňov celziových: 26°C, (stupne 280°21´10´´) alebo sa musí vložiť medzera, ktorá sa v skutočnosti nevytvorí, ale iba sa zobrazí samostatný zvolený znak °~.