Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AV/ receiver alebo Zvukova karta

Prosím vás poradte mi do čoho ma radšej investovat mam vybrate dva produkty o ktorých uvazujem len sa neviem stále rozhodnút. V prvom rade to bude zapojene v PC. Rozhodujem sa medzi Onkyo NR 545 (DOLBY ATMOS) 380EU alebo Creative x7 s EMU repro 420 EU . Neviem čo si vybrat chcem to hlavne na hudbu,hry a sem tam filmy aby mi sanka padla ked to budem pocuvať . Creative X7 je kopaktne comu davam velke + a tiež to dost ludí vychvaluje že to hra velmi dobre aj so Sluchadlami len zasa onkyo ma kopec další vecí Dolby HD /DTS a podobne len je bez reproduktorov a to ratam za 5.1 set dalších 500eu . Čo by ste vy mi odporučili? ĎAkujem

onkyo ma kopec další vecí Dolby HD /DTS a podobne

a chapes tie napisy, alebo len porovnavas ich umiestnenie na krabici? Dolby HD/DTS dekoduje 5.1 zvuk z DVD/bluray, vie to dekodovat aj DVD prehravac v PC, inac by si nic nepocul pri prehravani DVD.

Kvalita zvuku zavisi hlavne od reproduktorov, ked si kupis receiver a k tomu nejake sumitka tak to bude stejne jak keby si ten receiver vobec nemal. A ked chces receiver tak treba pouzivat digitalny vystup zvukovky (mas?) lebo analog vystup z nejakej integrovanej staci zapojit na nejake sroty za 30eur.
Ked ti staci stereo tak si trebars mozes skusit ten creative, ja mam k PC tiez len stereo hifi repro za ca 100eur plus extra zosik, ale existuju aj studiove reproduktory aj so zosikom aj za 150eur, chod si na muziker.sk a daj si tam sekciu studio-monitory apod, ale porovnavat treba vzdy konkretne modely repro, ono to neni jedno. Monitory maju menej basov, mozno je lepsie mat aj subwoofer (mne osobne to netreba nutne, ale ked chces duniet)

Ak chces naozaj zvukovu kvalitu a nie digitalne sietove hracicky, kup si strasi analogovy zosilovac. Skreslenie tychto digitalnych zosikov je neuveritelne vysoke oproti starsim zosilovacom napriklad Technics. Samozrejme to potrebuje aj kvalitne repro aspon za rovnaku cenu. Staci porovnat: NR545 THD 0.9%, Technics 0.04%

To chceš dát jak potom 5:1 k Pc jak? To je spíš k Tv jako domácí kino,bejt tebou koupím klidně nějakej od 5000 to ti bude stačit bohatě a aby měl 2x hlavní reprosoustavy tj na TV ti pojede kino a na Pc 2x stereo a pak zvukovka stačí do dvou litrů nějaká.Pokud jenom k Pc tak bych koupil aktivní studiové monitory 2xtyhle plus zvukovku za dva litry Asus/Creative....

Nevím jak Creative x7 hraje s nějakýma repro neslyšel jsem,rozdíl nepoznáš stejně a vyhodíš za to 9000 + 8 nějaký stereo repro,za AV receiver dáš 12-14 za komplet 5:0 set se sloupákama a kvalita to je jasná v rámci ceny.Kvalitní aktivní studiovky komplet 14000 taky, zvukovku máš tu pak v obou případech řešit nemusíš.Múj názor je že ty prachy bych za tohle nedadal ani náhodou.Jinak 7,5Kg Denon 130W na kanál a Creative 100W to ohledně výkonu,tu Yamahu už doprodali tak tady jiná.www.mall.cz

ASi pojdem do nejakých študiových repro teda.....lebo tu creativu chcem predat .....preto som aj rozmýslal ci tu x7 zobrat alebo nejaky receiver...........A ten pack za 420 to sa mi moc nepozdáva ked som chcel kupit onkyo 545 a ten stojí 4kilá a ten denom bundle za 420 asi tie repro nebudu bohvie čo......................ale dííky za info

Pokud studiový tak si tu Creative nech nevím čím lepším bys jí chtěl nahradit,ty repro ti budou stačit 100% na domácí využití a zvuk bys měl na minimum jinak by ti to vycinkalo okna,to Onkyo nebude v ničem automaticky moc lepší protože je drahý,ty sloupáky u Denonu budou OK pokud honíš nějakou kvalitu repro tak si připrav 20000 + .:-)
Jinak mám Yamaha HTR-5630RDS s wooferem plus tyhle malý repro a věř tomu že zvuk konzerty,filmy je perfektní v DTS apod...

[27358-66672577-jpg]

Běž se podívat po obchodech s elektro oni mívaj tyhle sety i od Onkya atd za dobrý ceny,já tenkrát kupoval ty repro + Av receiver + DVD od Yamahy ve slevě za 16000, původní cena kolem 24,dneska už jsou DVD pasé tak dávaj výhodný sety Av receiver + repro, jinak ty u toho Denonu určitě nevypadaj špatně,mám na tu Yamahu napojený ještě tyhle na stereo reprosoustavy-reproduktory.heureka.cz a max spokojenost i když Audiofil by se asi zhrozil nad nima zřejmě.:-)