Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BSOD - rôzne chybové hlášky

Zdravím, mám mesačný ntb dell vostro a posledné dni sa mi viackrát ukázalo BSOD pričom na vine boli rôzne chyby. Volala som na podporu dell-u kde mi poradili diagnostický test pred bootom systému (F12). Test som vykonala, trval skoro 4 hodiny a žiadnu chybu v hardware nenašiel. OS mám win 8.1, ktorý bol predinštalovaný a všetky driveri aktualizované zo stránky dell-u. Vie mi niekto prosím povedať kde by mohla byť chyba?. Prikladám výpis z blue screen view. Vďaka.

win 8.1, ktorý bol predinštalovaný a všetky driveri aktualizované

předpokládám, že to dělá od té doby.

čistá instalace systému.
výrobce a typ ntb znáš, jdeš na odkaz "support".
postahuješ si ovladače a instaluješ - podle logiky fungování hardware:
1. driver chipsetu základní desky
2. grafika
po 1. nebo 2. restart
3. zbytek, tady už na pořadí nezáleží

nejako nechápem čo sa dá pokaziť na tom keď si kliknem na stránku supportu a cez oficiálny softvér dell sprievodcu si aktualizujem driveri...5 rokov som mala starý počítač a podobný problém som nikdy neriešila, čiže si nemyslím že som "všeho schopný instalatér"...tie BSOD teda pochádzajú z OS?

ostatní jsem nezkoumal, ale připadá mi absurní, aby v nerozdrbané instalaci začal padat ovladač nvlddmkm.sys z verze stažené od výrobce notebooku.
ale je možné, že řádily úchylné automatické aktualizace ovladačů, které zavedl mrchosoft.

špatně jsem totiž přečetl jedno slovo: "...ktorý bol predinštalovaný" a naopak jsem myslel, že instalace je vlastní. chyba je na mé straně.

ale jaký byl vlastně důvod rýpat do ovladačů na notebooku, co to mělo přinést?

Nejaky softwer, je jedno coi oficialny alebo neoficialny, instaluje hlupo nieco co kdesi je ulozene na serveri, polovicu instalovat nemusi lebo to tam ulozene neni, apod. Ked uz si niekedy videl jaky bordel je s ovladacmi a weboch vyrobcov, tak to urcite chapes ze to neni vzdy najlepsia cesta, najlepsia cesta je pouzivat mozog. A nejaky software nema mozog.

Stale ine chyby su skor znamka nestabilneho HW alebo problemu s RAM.
Nejaky test po F12 je len na zasmiatie a aby support mal ako ludi odbit. Skus si tam spustit memtest86+ z nejakeho USB sticku nabootovat alebo CDROM, a nechaj to dlhsie trebars aj 2-3cykly alebo cely den, ci bude nejaky error.

Mozes skusit obnovit to na vyrobny stav a neupdatovat ziadne ovladace ziadnym toolom, akekolvek tooly ktore sa hraju na mudrcov a vyskakuju a cosi chcu instalovat okamzite odinstalit.
Niekedy je dobre pozret si web vyrobcu a stiahut a nainstalit ovladace aktualne odtial pre dany notebook, nejak s rozumom, hlavne po recovery a potom kompletnom windowsupdate a restarte, ale nainstalit aj intel grafiku a aj nvidia grafiku a aj chipset apod. Ale skor to vidim na HW problem. Skus pouzivat RAM moduly po jednej ak mas dva.
P.S. a treba skusit aj obnovit vyrobny stav a potom windowsupdate a neupdatovat ovladace, ci to bude robit bsod aj vtedy. Ak to bude robit bsod aj po recovery bez updatov ovladacov a aj po update vsetkych ovladacov z webu vyrobcu, tak je ten ntb vadny.