Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NTFS nebo FAT32

Zdravím, lze nějákým jiným způsobem než formátováním disku změnit fat32 za ntfs? Nemám kam zálohovat data z externího disku. Předem díky.

BEZ ZACHOVANI DAT
• Jestli jde o Externí HDD, tak urcite <NTFS>, u <FAT32> se uzivá u médiích mensích 32Gb.
• Fotmat jde bud prímo pres 'správce disku' , nebo pres consoli 'CMD|PowerShell', (Diskpart|Get-Disk), coz provede samozrejme FORMAT a vymaze obsah HDD..

ZACHOVANI DAT
• Zda-li chces zachovat tvé dosavadni soubory trak opet CMD|PowerShell s prikazem CONVERT
• Takovy nejednodusi prikaz v CMD je : D: /fs:ntfs (Convert.exe) /* D nahrazeno pismenem tvého HDD, zda-li je E nebo F pouzijes jeho oznaceni.
TiP~ Jak u <CMD>, tak <PS> staci v CONSOLE staci zadat help convert, kde ti CONSOLE vypise vice informaci ci postup k prikazu 'Convert'.