Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem [Internet]Telekom ?

Dobrý deň

Dosť často mi doma padá internet,preto som hľadal iné služby ale tie sú ešte horšie,po telefonovaní na zak.linku som zistil že by sa dalo prejsť na VDSL sieť teraz mám DSL a čo som volal technika ten prišiel a znížil to na 2 Mb/s preto sa chcem spýtať či by bolo dobré ostať u telekomu a prejsť na VDSL ?
na VDSL čo mi hovoril tak mám dostupné balíčky:
8Mb/s = 19e
30Mb/s = 21e
80Mb/s = 25e
Tieto ceny sú čo mi on hovoril+Pevná linka ktorú chcem naďalej mať,takže ceny sú s pevnou linkou.
Ďakujem za odpovede !

Technologia prenosu dat cez telefonnu linku je zavysla hlavne od kvality kablov (casto budovanych za sociku a na iny ucel) a od vzdialenosti od ustredne.

VDSL je rychlejsi prenos (oproti ADSL), ale nachylnejsi na poruchovost, teda kvalitu linky (VDSL vysaduje mensiu vzdialenost od ustredne).

Trocha si protireci:
"Dosť často mi doma padá internet" - "teraz mám DSL" - "volal technika ten prišiel a znížil to na 2 Mb/s"
Ked Tvoja linka (+ vzdialenost od DSLAMu) je tak mizerna, ze technik "znížil to na 2 Mb/s",
tak prechod na VDSL to len zhorsi.

Ale to je len teoria. Mozno Ta prepnu na inu linku, mozno maju inu blizsiu ustrednu, mozno ...
(to vie len provider a je zbytocne spekulovat)

Co sa tyka 80/30 Mbit/s je to na Tebe.

Moj pripad: mam Orange optiku 100Mbit/s (nameram aj 120Mbit/s). K tomu mi (zadara) dali D-Link DIR-300, ktory v realom case zvladne preroutrovat tak 30-40Mbit/s. Skratka podraz.

V praxi som vsak zistil, ze D-Link ma nijako neobmedzuje, to znamena ze ziadny server ktory bezne navstevujem stejne neponuka konektivitu viac ako 10-20 Mbit/s.

Kam sa chces pripajat Ty a aky Ti prisluzny server umozni datovy tok, to nikto netusi.