Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MySQL - licencovanie

Chcel by som pouzit MySQL komercne a nie je mi jasne ze ci je nutne licenciu na MySQL kupit alebo sa moze pouzit aj bezplatna licencia. Podla toho co viem, tak pokial aplikacia s ktorou sa MySQL nie je priamo previazana s MySQL tak sa za licenciu nemusi platit ani pri komercnom pouziti. Ako je to vlastne?

Pokud budes mit aplikaci, ve ktere je MySQL jako jedna z vice alternativ databaze, pak ji muzes pouzit bezplatne.
Bezplatne muzes MySQL dale pouzit, pokud tvuj projekt bude OpenSource.
Jinak si musis koupit licenci.