Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno HDMI switch nevypne druhy pocitac

Jsem se tu jednomu tazateli vlepil do dotazu, ale asi bude lepsi si udelat dotaz vlastni.

http://pc.poradna.net/q/view/1657635-monitor-s-1x- hdmi-je-reseni-switch?

Jde o to, ze mam ke dvou PC jeden monitor a protoze jsem nechtel VGA, tak jsem si koupil HDMI switch, kterym mam propojene PC1 a PC2 s monitorem pres HDMI a prepinam si switch. Problem je, ze pri vypnuti PC1 se vetraky na PC2 stale toci, ikdyz to odpojim od elektriky.

Tady vypis duleziteho z minuleho vlakna:

----

Na tom PC je linux Ubuntu 16.04.

Popisu situaci:

PC1 Windows 10 - zapnuto, PC2 Ubuntu - zapnuto.
Vypinam PC2, PC2 vypnuto, vetrak na GK NVidia 650 Ti stale bezi, vetrak vzadu ve skrini stale bezi, vse ostatni je vypnute.
Odepinam PC2 od privodu elektriky - vytahuji snuru se zasuvky, vetrak na GK NVidia 650 Ti stale bezi, vetrak vzadu ve skrini stale bezi, vse ostatni vypnute.
Cekam 5 minut a odepinam HDMI kabel mezi PC2 a HDMI switchem, vetraky se na PC2 zastavuji.
Nebo odepinam HDMI kabel mezi PC1 a HDMI switchem, vetraky se na PC2 zastavuji.

Nechapu to, ale nevidim zadne jine vysvetleni nez ze tam tece proud z HDMI z PC1.

----

Odpoved od MM.

Tazko povedat ci to je zavada kusu, alebo "vadny" design, ono to v principe je problem aj grafiky (aj ona by tomu mala zabranovat), takze tazko povedat co ti na to povedia :) Smola ak to je v oboch veciach len tak spojene na 5V natvrdo, tak to samozrejme moze napajat 5V komplet z jedneho PC do druheho.

----

Dnes mi prisla odpoved na reklamaci z obchodu: Vyjadreni autorizovaneho servisu - Neuznano, zavada se neprojevila.

Chtel bych se teda zeptat co dal s tim switchem na HDMI delat, sam to opravit nedokazu a jestli zkusit reklamovat jeste jednou nebo by nekoho napadlo, ze to je necim jinym, co byste poradili?

Aten VS-381 3 port HDMI switch

Kutilstvi jsem se chtel prave vyhnout. :-)

Na PC1 je MSI H170 Gaming M3 s HDMI v desce, takze vlastne Intel HD Graphics 530.

zkusils, co se bude dít když PC1 vypneš, ale neodpojíš?

Jako myslis vypnout PC2 (ventilatory na nem bezi dal), vypnout PC1? A co se bude dit? Ano, vypne se PC1 a vypnout se ventilatory na PC2.

Tak kdyby byla spatna ta grafika na PC2 MSI GeForce 650 Ti, tak by to bylo relativne dobre, protoze tam casem chci koupit novou grafiku. Jenze ted zadnou jinou na vyzkouseni nemam.

Jeste zeptam, nejaky dalsi nazor?

Nic s tim teda myslite v podstate neudelam? Jako muzu teda odpojovat pokazdy ten HDMI kabel, ale bude to vopruz. A kdyz tam teda jde to napeti, nemuze to pocitac nejak poskodit?

Ale kdyz na konektoru toho pocitace PC2 zaizoluju ten napajeci PIN 18 a pak nastane situace, ze nebudu mit spusteny PC1 a budu spoustet PC2, tak do HDMI switche nepotece stava a ten monitor nezapnu ne?

To by znamenalo si k tomu switchi poridit externi napajeni?

Edit:

Vyrobce pro jistotu ani nepise, jaky adapter by byl kompatibilni. :-/

Zmohl se jen na:

Connectors 1 x DC Jack
Consumption 5 VDC, 3W

Mam HDMI switch zpet a koupil jsem si externi adapter napajeni, nicmene situaci to nezmenilo, jakmile zapnu PC1 a PC2 a potom PC2 vypnu, tak se na nem dal toci ty vetraky.

Myslim teda, ze jak mi touchwood poradil bych na HDMI na kabelu k PC2 zaslepil ten PIN 18.

http://www.bucek.name/stranky/ruzne/zapojeni_konek toru/zapojeni-konektoru.php?cesta=Video%20kabely/H DMI-A%20na%20DVI-D

Dotaz je, jak to provest uplne idealne tak, aby se ten kabel vyslovene neposkodil a nekdy sel pouzit i jinde?

Ale beru vsechny napady, proste jak zaslepit PIN 18 na konektoru kabelu?

Tak dobry, ja mam doma elektrikarskou pasku, tak jsem si ustrihnul malinky prouzek a vlipnul ho do konektoru kabelu.

Na poprve to nezabralo, protoze to na obrazku je samice, ale ja to strkal do kabelu (samce) a tudiz jsem si prelipnul PIN 2, pak jsem se trochu zpotil nez mi doslo, ze mam lipnout ten na druhy strane a uz je to OK a PC2 se vypne i s vetrakama.

Jeste posledni dotaz, muze tam byt nejaky problem, ze tam zustava napeti po vypnuti, proste jestli mam lipnout i ten konektor k PC1, kdyz mam ted externi napajeni?