Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AMD Athlon X2 5000+ taktování?

Ahojte, šel by taktovat onen procesor na starší desce Gigabyte M61 S2P rev. 1.0? Chladič mám SilentiumPC Spartan 3 a 450W zdroj. Grafická karta je GTX 460 (ale to asi nemá vliv). Tento procesor bych chtěl minimálně ze 2,2Ghz na 2,5Ghz. Chladič by měl stačit.

Tak nějaký věci bych věděl: musí mi to umožnit samotný procesor. Také bych měl mít adekvátní chladič a desku... a v té desce je /asi/ problém. Taktoval jsem přes FSB. Také bych měl kontrolovat teploty pod 100% zatížením. Ale je dosti možné že jsem nechtíc změnil jinou hodnotu. (jestli to tím bude)

Vidis, to je spravne :-)
uspech taktovania zavisi rpedovsetkym od daneho komponentu, nie od toho kolko Ghz si zmyslis. Jeden cpu ide o 200Mhz vyssie, dalsi o 20 a nic s tym neurobis.
Kvalitna doska je zaklad, musi mat dobre moznosti nastavenia v biose. Skus najnovsi bios, ak ti nepojde ani potom dvihat vcore, tak smola.

Nárůst z 2,2 na 2,5 GHz je pouhých 13%. Garantuju Ti, že ve slepým testu, kdy bys měl něco dělat na dvou PC, z nichž jeden by byl takto přetaktovanej a druhej ne, bys nebyl schopnej určit, kterej z nich to je.
Abys to poznal, musel by být výkon celého PC (a nejenom CPU) minimálně o 30 % vyšší.

TiP ~ Jestli hledás vykon pres OC, bych ti spíse doporucil provést UNLOCK CORE, kde u tvého Athlon x2 jdou odemknout 2 Core (dve srdce) navíc, kde zkrátka z tvého "Dual Core" bude "Quad Core", coz v nekterych aplikacích hlavne 'Multy-Threads' bude vetsí prínos nez OC na 1xSingle Core.
* Zda-li UNCLOCK podporuje tvá zakladní deska nevím.