Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spomaleny PC

Ahojte. Moj PC v poslednej dobe strasne sekal a bol spomaleny, asi rok dozadu fical ako sa ma. Jednoducho bezne ulohy mu trvaju dlho, dlho sa zapina. Reinstaloval som ho. Bola to cista preinstalacia, je to windows 7 ultimate 64 bit SP1, mam nainstalovane vsetky nove aktualizacie. Takze windowsom to podla mna nebude, dokonca nie je ani zaneseny ked je po preinstalacii, na pozadi mi nejdu zbytocne programy. Ram mam 6 GB, mal som tam 4 GB ale dokupil som este 2 GB a vzdy robi to iste...,CPU: amd athlon II X3 455 Processor 3.30 Ghz
grafika:AMD HD 6670 2GB ddr3
Viem nie je to ziaden herny PC, ale bezne sa stretavam aj so starsimi kusami, ktore maju napr. 2GB ram, este slabsi procesor a jednoducho idu uplne pekne. Pytam sa cim to moze byt? Mozu sa suciastky opotrebovavat a spomalovat? Fakt uz neviem, nejake rady?

Teploty su v norme, s PC su problemy stale rovnake, nezohrieva sa nic. Virusy nie su, hned od instalacie mam antivirus a instalacia bola cista, cely disk bol formatovany. Zbytocnosti sa nespustaju, uz som o tom hovoril. Ovladace nainstalovane.

karel je diplomat. moje zkušenost je taková, že ultimate znamená totální lamerství.
přidávat ke 4gb ram nové 2gb je zbytečné, nepoznáš to, škoda cesty do obchodu. smysl by mělo když už +4gb.

vytížení procesorů a paměti ukáže správa úloh -> procesy. (nebo lepší process explorer, protože windowsí správce úloh neumí uživatelé nastavit)

píšeš že se nespouští blbosti, ale už jsi nezdůvodnil, proč ti nestačily 4gb ram ani neukážeš screen.
-> ms autoruns má záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).

viry už prakticky neexistují, dávno tvoří většinu nákaz adware se spywarem. nadbytečnou komunikaci by mohl ukázat třeba ms tcpview.
odspywarovat a vyčitit prohlížeč umí třeba adwcleaner.
naopak svůj tajný antivir můžeš pravděpodobně vykopat ven z pc, je tam k ničemu.

so starsimi kusami, ktore maju napr. 2GB ram, este slabsi procesor a jednoducho idu uplne pekne

maximálně s win xp, jinak je to blábol.

dotaz na ovladače byl zásadní - 95% domácích instalatérů je neumí instalovat.

postahuješ ovladače od výrobce základní desky, instalují se podle logiky fungování hardware:
1. driver chipsetu základní desky
2. grafika
po 1. nebo 2. restart
3. zbytek, tady už na pořadí nezáleží

pokud jsi to instaloval jinak - proč?

Podla mojho nazoru za sekanie a spomalenie nemozno vinit ultimate, je to prilis subjektivne. Ano napr. v skole je win 7 ultimate, ako som pisal slabsi procesor, 2GB ram a ide pekne. Procesy casto kontrolujem, nepoucuj ma prosim v tomto.
2 GB som dodal iba aby som vyskusal a uistil sa ze ramka ma nebrzdi.
Ako hovorim, windows je po cistej preinstalacii, virusy nemam, dneska som to aj preskenoval a nudzovom rezime a je to ok. Pouzivam Avast. Ovladace ku maticnej nainstalovane, ku grafike tiez stiahnute z netu najnovsie. Ku ostatnemu hardware sa stiahli ovladace automaticky.

problém samozřejmě není v ultimate, ale v diagnóze: bfu instalují výhradně tuto verzi.
2gb ram a použitelnost windows7 se navzájem vylučují. že jde něco spustit neznamená, že bych takový shit chtěl celý den používat.

Pouzivam Avast

to je výrobce, ne konkrétní produkt. jestli máš win10, je lepší se krámů této značky zbavit.
a pokud při skenu malware spoléháš na antivir, hledáš tak leda problémy z minulého století.

Ku ostatnemu hardware sa stiahli ovladace automaticky.

jestli je ti 12 roků, takovou odpověď chápu. ale zaplať pámbuh za ten chipset driver.

procesy kontroluješ, nic zbytečného se nespouští - ale vytížení cpu/paměti chybí, nebo screen z ms autoruns.
pro jistotu zkontrolovat i chyby v prohlížeči událostí.

Tvoj prispevok som vôbec nepochopil, ale co uz nie kazdy moze mat trojciferne IQ. Nechapem preco vyvracias fakt, ze som mal pristup k PC s win7 ultimate 2GB ram, ktory siel naozaj plynule. Ten môj tak plynulo nejdem, a tak chcem zistit kde je problem ak to niekomu nedoslo :)
Ano pouzivam avast s free licenciou. A aj mierne podpriemernemu cloveku dojde o aky produkt ide. Komentar ze ide iba o vyrobcu dokazuje ako ti to nedoslo a potrebujes chytat za slovicka :)))
Screen som prikladal vyssie ak si si nevsimol. Neviem ci stojis na kabli, ale pisal som ze mam win7 tak nechapem preco pises ze pri win10 sa treba avastu zbavit :D trocha od veci ale nevadi :D Tiez som vyssie hodil screen s teplotami a vytazenim CPU, ale u teba som si uz zvykol :)))))))))