Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MSI 970 Gaming - Regulace otacek

zdravim, pred par tydny jsem si koupil tuto zakladni desku https://www.czc.cz/msi-970-gaming-amd-970/156542/p rodukt a prestal mi u ni fungovat speedfan..
co se tyka graficke karty (rx480) tak funguje manualni rizeni otacek ventilatoru, ale nejde nastavit na automaticke a co se tyka ventilatoru procesoru, tak tam nejde ani to manualni rizeni. Mohl by mi prosim nekdo poradit?
Speedfan je verze 4.51 a kdyz najedu do konfigurace/rozsirene a vyberu chip, ktery se stara o regulaci otacek, tak tam mam pouze tohle bez_nazvu.jpg a kdyz kliknu treba na ten prvni vetrak, tak dole v nastaveni jsou jen cisla 1-20.. neni tam nikde napsane manual, nebo neco podobneho..
Jak tedy regulovat otacky ventilatoru graficke karty a procesoru softwarove? Zakladni deska je nereguluje automaticky.. diky moc ;-)

Neví, asi to zatím čtou. Teploty mi řídí firmware ZD a ne nějaké ptákoviny, ať softwarové, nebo na cirkusové skříni. K tomu předpokládám zmršený operační systém. Jo, čtyřpinový konektor ventilátoru lze zasunout do třípinového protikusu na ZD a jinde, pokud je místo.

... ovladace byly nainstalovane a aktualizovane

Cože? Ty jsi nainstaloval (nějaké) ovladače a pak je aktualizoval? Čím (v skrytu duše doufám, že ne nějakým DriverGeniusem či aktualizacemi Windows)? A proč?
Správný postup je ten, že vlezeš na web výrobců HW, postahuješ odtud ovladače (ty už jsou nejnovější) a nainstaluješ je ve správném pořadí. Nic víc!