Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem propojení 2 pc přes kabel

Zdravím.Mám takový problém. Propojil jsem NTB s PC přes kabel , abych si přenesl nějaký soubory.Když si rozkliknu tu síť (Ethernet) a dám vlastnosti , tak je tam napsaný stav médii. V NTB je napsaný povoleno a v PC zakázáno. Asi bude problém v tomhle. Jenže u toho PC to prostě povolit nejde. Nebo se prostě zeptám jak propojit kabel z jednoho PC do druhýho , aby fungovalo přenos dat.

pc: ve správci zařízení je síťová karta povolena?
gigabitové síťovky umí "autonegotiate" = určení zapojení kabelu, u 100mbit bys potřeboval křížený kabel.
nějaké zbytečné firewally jsou vypnuté?
mají ty pc nastaveny statické adresy? 192.168.0.11 a 192.168.0.22, maska 255.255.255.0
pingnou už na sebe?