Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký interní disk Seagate zvolit?

Dobrý den, chci si koupit nový disk do svého PC s procesorem i7. Na počítači občas zpracovávám videa a fotky a také si rád zahraju nějakou tu 3D střílečku. Chtěl bych si koupit některý z disků Seagate a např. na alze jsou v nabídce tyto dva, který by mi asi stačily. Jejich ceny jsou dost podobné a asi to tak bude s jejich vlastnostmi ale přesto se ptám, zda někdo neví který vzít raději.
1) https://www.alza.cz/seagate-barracuda-7200-12-3000 gb-s-advanced-format-d285784.htm?catid=18852387
2) https://www.alza.cz/seagate-barracuda-hdd-3tb-d442 6598.htm?catid=18852387
Děkuju za případné porady.

Ten Seagate Desktop HDD 3TB, ty nove Barracuda jsou pekne domrsene. Jinak kolegove narazi na to, ze ma Seagate vyssi procento disku, ktere se casem jebnou, ale pokud chces 3TB model, tak konkurence nabizi jen minimalne dvakrat tak drahe 7200ot. disky a to WD Black a WD Red Pro, tak je to na zvazeni. Kazdopadne hlavne nezapominej sva data pravidelne zalohovat, pak te pripadna vada disku nebude tak bolet.

Edit: Jo este ta Toshiba, muzes to prubnout, ale neni tak znama, takze tezko rict.

mám je do průmyslových pc pro nepřetržitý provoz (verze 1gb měla nízkou poruchovost).
neřeším jestli má jiný disk o 5% vyšší výkon, ale jestli porucha disku neodstaví tester nebo dokonce celé pracoviště na několik hodin, a taky že nebudu muset rozebirat ne moc dobře přístupný rack.

ale pravdu díš, že do domácího pc na internetování a častý zápis mnoha malých souborů tyto av disky nejsou určené.