Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výběr mobilního telefonu

Budu kupovat po 11 letech nový mobil (stará dobrá Nokia..), po takové době se nabídka pěkně změnila a já o mobilech totálně nic nevím. Co je pro mě důležité je, aby se nemusel nabíjet moc často (čili dobrá baterie) a displej byl čitelný. Klidně bych oželil fotoaparát, poněvadž mám slušný kompakt. Nechci, aby byl zbytečně veliký kvůli skladnosti. Měl by mít pokud možno konektor jack na sluchátka pro poslech hudby a patřičnou pamět na soubory. Určitě bych ho používal na internet a aplikace, takže v tomhle směru by měl být patřičně vybavený a výkonný. Celkově by měl být kvalitní, aby mi taky dlouho vydržel...Jo a cenová hladina kolem 5 tisíc. Děkuji za tipy.

Nechci, aby byl zbytečně veliký kvůli skladnosti

a hned na to :

Určitě bych ho používal na internet a aplikace, takže v tomhle směru by měl být patřičně vybavený a výkonný

• Ono, neni zrovna jedoduché navigovat stranky WEB, nebo sledovat ruzovou zahradu na "3.5" palcovych telefonech, internet mas namysli asi WEB, budes prevazne pripojen pres Wifi nebo Mobilni data ? /* Jestli mobilni, jakou rychlosti ? 3G, 4G, 4G+/LTE..

• Rozliseni displeje je jaké optimalni rozliseni ?
Prozatim to muze byt jak Samsung galaxy 4S, tak Lumia 650 tak jak neznicitelny Caterppilar ..

Zkus ruzny weby o mobilech, mobilmania.cz, mobilenet.cz, nejaky ty fora o mobilech apod.

Ty tvy pozadavky jsou sice pochopitelny ale zcela mimo misu, nic takoveho dnes nesezenes. Smartphone ma vydrz maximalne dva dny, pokud neni intenzivne vyuzivan a kdyz si koupis nejakou uplne hloupou levnou Nokii, tak zase chybi ten internet a aplikace.

Onehda jsem se tady ptal na nazor ohledne Xiaomi, koupen nakonec manzelce Redmi 3S Prime Global 3GB/32GB (s CZ LTE) a je s tim spokojena. Realna vydrz na nabiti vypada zatim tak na 4 az 5 dni, pri uzivani "jako telefon" + sem tam nejake ty kecy pres instant messaging (2x SIM, trvale zapla wifi). Takze za mne - neco z aktualnich telefonu co ma 4000mAh a vic baterii a vyhovi to. Rozmer - nic rozumne pod 5" stejne uz asi neni.

Rikam pri intenzivnim pouzivani den a trvam si na tom i u 4000mAh baterie, samozrejme zalezi na pouziti, ale obecne cim vic jede displej, tak tim rychleji ta baterie zkape.
Navic moderni baterie vydrzi tim dele, cim vic casu stravi nabite, takze opet jsme u toho, ze i 4000mAh baterii je dobry hazet na noc na nabijecku, ikdyz je treba vecer jeste na dve tretiny nabita.

trvale zapla wifi

Wifi by se pri nulove cinnosti na siti mela pri vypnutem displeji take vypnout, v nejakem Samsungu myslim S5 byla v jedny ROMce chyba, ze se wifi takhle nevypla a furt hledala site ikdyz byla k jedny pripojena, no vyzahlo to uzivatelum baterku za par hodin.

Qualcomm Snapdragon 430

No Qualcomm ma prave u tehlech novejsich SoC usporny rezim pri necinnosti hodne dobre vyladeny, proste je to opravdu o narocnosti pouzivani, znam lidi pro ktere neni ani tech 4000mAh za jeden den problem a vecer jsou temer na nule. Samozrejme furt lepsi 4000 nez treba 2000, ktere lze dneska stlae u nekterych founu videt.

Jen dodávám, že stará Nokia 3120 mi stále slouží a baterka vydrží 5 dní (také 11 let stará, nová vydržela týden). No počítám ten displej tak 4,5" nebo 5". Novej mobil kupuju jen proto, že mi pomalu vyprší poukázka do Electroworldu....no příslušné parametry si klidně vyhledám sám, teď jen co byste doporučili podle kvality, jestli nějaká značka není šmejd, nebo na co bych si měl dát pozor

nabídka pěkně změnila - ano, pokud chces smartphone, tak je to uplne jinak nez driv

nemusel nabíjet moc často - neni mozne, da se pri setreni baterkou v nouzovych pripadech, kdy jses bez elektriky, ale jinak se doporucuje nabijet pres noc kazdy den, proste se naucit strkat mobil na noc do nabijecky

displej byl čitelný - to skoro vsechny, nejlepsi je to u AMOLED a IPS s vysokym podsvicenim - tim je myslena citelnost venku na slunci, jinak to maji OK vsechny

klidně bych oželil fotoaparát - za dostatku svetla maji vsechny lepsi smartphony slusnej fotak, rozdil proti kompaktu je hlavne kdyz je sero.

byl zbytečně veliký kvůli skladnosti - jak pises dale 4,5 az 5" je tak akorat na smartphone, ktery ma byt jeste prenositelny a zaroven vhodny pro internet

konektor jack na sluchátka - skoro vsechny maji

patřičnou pamět na soubory - pokud to budes opravdu razantne vyuzivat, ber 32GB interni + slot na sd-kartu, jinak staci 16GB interni.

Celkově by měl být kvalitní, aby mi taky dlouho vydržel - jak dlouho myslis,dneska jsou mobily spotrebak, za 3 roky jestli bude jeste vubec fungovat, tak bude neaktualizovanej a totalne deravej skrz zabezpeceni, levne modely vyrobci aktualizuji tak rok nejvic, ty drazsi 2 roky, pak slus.

cenová hladina kolem 5 tisíc - za to si zadnej zazrak nekoupis

---

za 6.000,- maji v Elektroworldu Huawei Honor 7 lite, coz je pro tve ucely hodne slusne, ale Huawei neni moc vstricnej uzivatelske customizaci, kterou se da docilit lepsi funkcnost (skrz root) a delsi zabezpeceni (skrz alternativni firmware tzv. customROM), ovsem to u tebe asi nepripada stejne v uvahu, kdyz sam rikas, ze znalosti z oboru nemas. Tudiz ten Huawei si myslim, ze by ti mohl vyhovovat.

---

Edit: Koukam na Elektroworld a Huawei P8 lite je za 4.900Kc, taky OK skoro jak ten Honor 7 lite.

Téměř každý dnešní smartphone budeš nabíjet denně, v nejlepším případě obden. Pokud chceš delší výdrž, tak nesmíš kupovat smartphone, dokud nenastane nějaká revoluce v bateriích. Stejně tak s odolností, životnost dnešních telefonů je s bídou pár let, ale rozhodně ne deset.

Z tech co sis nasel na Alze se tem dvema Huawei, ktere jsem ti doporucil v predchozim prispevku, nevyrovna zadny, ale ten Xiaomi se jim jako jedinny blizi, takze zaujala-li te ta baterie s vysokou kapacitou, tak je to urcite kandidat.

Xiaomi ma vlastni ceske forum spravovane komunitou fanousku, takze podrobnejsi informace urcite tam a treba i nejake ty dojmy uzivatelu, at vis do ceho jdes.

Taky je dobré si u např. známých vyzkoušet různé operační systémy, ne každému sedne všechno a naopak, někdo je zvyklý výhradně na tohle atd.
Já mám 3 mobily, Android + Win 8 + Blackberry OS. Všechny mají něco do sebe. A to jsem používal 9 let Nokii N70 (Symbian)...

Tak podle stránek Electrowordlu Xiaomi nemají. Takže nyní mám (hlavně dle kapacity baterky) tento výběr: Lenovo C2 Power (nejhorší procesor a foto), Lenovo P70 (nemá USB,dobrý procesor),Asus ZenFone 3 Max(nejlepší baterka), Honor 7 Lite (nejlepší procesor), Samsung Galaxy J5 (dobrý displej).
Nejvíc se mi líbí ten Asus a Lenovo P70 - na Electroworldu píšou že nemá usb konektor, přitom na fotce je a na czc ho uváději. Výkonější procesor ale asi bude víc žrát baterku, ne ? Takže spíš ten Asus...

Je zajímavé, že dneska člověk když chce telefon, tak v obchodě nic jiného než smartphone nesežene, když vynechám důchodcovské telefony. Proč nějaká značka neudělá slušný tlačítkový telefon ? Zkoušel jsem dnešní destičky a v ruce špatně drží jak maj velkou plochu, tak maj tendenci vypadávat, prostě svojí starou Nokii 3120 v dlani udržím daleko lépe. Na focení mám kompakt, na hudbu mám mp3 přehrávač a na internet počítač, u telefonu bych ocenil skladnost a šikovnost. Poukázku v Electroworldu jsem utratil za sluchátka do přehrávače a lampičku a žárovky, telefon budu řešit znovu, až se mi rozbije Nokia, díky za reakce.

No tak uvidis casem az ti soucasny telefon zkolabuje, tak koupis Nokii 130 a pak se sem vrat a napis nam, jak jsi s ni spokojen. Protoze moje zkusenost, ze tyhle nove hloupe Nokie se na stare poctive mobily vubec nechytaji, zlobi tomu tlacitka, porouchava se to, displej je temer necitelny - zlaty monochromaticky z Nokie 5110, atd.

Bohuzel, hodne lidi preslo na smartphony a vyrobci si rekli, ze je teda vnuti vsem a klasicky mobil v podstate nesezenes.