Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhodné zaseknutí systému

Ahoj, potřebuji poradit ohledně notebooku Hp 620 s windows 7. Jde o to, že někdy (dá se říci úplně náhodně) se systém sekne a naprosto nic nefunguje. Pro vypnutí je třeba vytáhnout baterii. Dále je takový hrozně moc zpomalený a zasekaný...
Notebook je rodičů, kteří ho využívají pouze na internet.
Původně jsme si mysleli, že to je nějakým virem, nebo že rodiče omylem něco smazali v registrech atd., takže jsme ho přeinstalovali ale problém nadále přetrvává i když je tam jen čistý systém + ovladače...
Dovedl by mi někdo poradit co s tím udělat?
Předem děkuji za jakoukoliv radu.

Explorer má největší vytížení u chromu jinak je všechno ok a takt je většinou 2293 -2294 MHz ale občas to spadne na 1595 MHz ale u čeho to dělá to netuším.
Jinak teď jsem na tom noťasu už asi 5 hodin a musím říct že se docela rozjel. Přijde mi, že vždycky po spuštění či resturtu je zasekanej 15-30 minut než se pořádně rozjede a pak je to ok. Jenže je problém v tom, že naši na tom tráví právě těch 15 minut... :D

úvodní svchost bývá neúspěšný pokus o automatické aktualizace.
buď to ukazuje process explorer v bublině, nebo když ho rozklikneš ve správci úloh, ukáže že pod ním běží m.j. proces wuauserv = win-aktualizace

- buď je úplně zakážeš jako zbytečnost,
- nebo tu službu nastavíš na "manuální spuštění" (defacto zákaz, jen kvůli ručním instalacím) a doinstaluješ si tzv. rollupdate ručně.