Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zajistit, aby operační systém nestahoval a neodesílal data?

Ono to z titulku nemusí být moc jasné, vysvětlím to.

Starší notebook bude použit téměř výhradně jako prohlížeč internetu, zejména však pro webovou aplikaci. Připojení bude realizováno přes GSM síť, podle umístění to spíš vypadá jen na pomalé EDGE. Finance za připojení hrají velkou roli.

Otázka zní: jaký operační systém použít, aby v něm bylo možné zakázat aktualizace nejen samotného OS, ale i nainstalovaných aplikací. Ale skutečně zakázat (ne, že si OS usmyslí to nerespektovat).

Klidně to může být i nějaká live verze (Slax?, Ubuntu?), ale s možností zakázat "nic se nebude aktualizovat, nic se nebude odesílat". Samozřejmě, že prohlížeč bude přijímat/odesílat.

Je mi jasný, že přes EDGE půjde vše dost pomalu, ale nevadí to. Načte se webová aplikace, občas se změní/přidají data - to je vlastně vše.

Tak logicky, jakmile se pripojis k internetu, tak vsechno co se chce pripojit, se taky pripoji. Neexistuje zadne, ze jedna aplikace se muze pripojit a ostatni nesmi.

Takze musis pouzit dalsi nastroje, ve kterych si nastavis znemozneni pripojeni programu, ktere nechces pripojovat.

Soubor hosts, personal firewall atp.

Akorat system se obvykle na nejakou aplikacni vrstvu vykasle, protoze funguje pod ni. Ale ve Windows 7 a nizsich bez nainstalovane telemetrie nebo v linuxu by to nemel byt problem a myslim, ze bys mel byt schopen omezit pripojeni mimo tvuj program na nulu nebo temer na nulu. Akorat ve Windows 10 je to jasny, ze si to bude delat co chce a tudiz ty asi vyloucis jako prvni.

šly by možná i w10, pokud je dokážeš zkrotit a zakážeš službu aktualizací

zkroceni Win10, aby nic neodesilaly by me zajimalo, jelikoz otec ma notas s W10 a na chalupu mu pujcuju LTE modem a potreboval bych, aby se nestalo, ze to zacne aktualizovat nebo odesilat nejaky telemetricky data. :-/