Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vypnutím monitoru se změní rozlišení

Zdar,

Windows 10, jak jinak.

Monitor 1920x1200 vypnu ho, pocitac samozrejme zapnuty a kdyz ten monitor zase zapnu, tak opet naskoci rozliseni 1920x1200. Ovsem take naskoci hlaska, ze rozliseni 3820x2160 neni mozne zachovat, je neplatne. Aplikace, ktera pred vypnutim monitoru byla v jeho stredu je po zapnuti v levem hornim kraji, coz je typicke prave pri zmene rozliseni obrazovky. Dost mi to leze na nervy.

Monitorem to neni, u jineho PC na kterem ale nejsou Windows 10 to nedela.

Ovladace aktualni a vsechny nainstalovane.
System cistej.
Graficka karta Intel HD530 (Skylake i7).

Rad bych to nejak poresil, protoze z tech Windows 10 asi chytim nerva. ]:(

Puvodne byla automaticka detekce, ale po radach zde jsem prave nainstaloval driver monitoru a ani to nepomohlo, evidentne to nema vliv. Osobne podeziram ovladac grafiky Intel HD530, ty intelovsky ovladace grafiky jsou fakt priserny, mam zkusenost s nekolika konfiguracema jak Windows tak linux a pokazdy samej problem. Kazdopadne uvidime az koupim diskretni grafiku, jak to bude vypadat pak.