Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno SCART -> component kabel. Jaký?

Ave. Sorry za poněkud infantilní dotaz. Mám DVD Panasonic (ještě Japan, žádná Čína :-)) z éry paleolitu, jenž slyne pouze analogovým výstupem (SCART) a novou telku, která umí v analogu komponent YPbPr + audio. Se staříčkem /DVD/ bych se nerad loučil, neb přehraje i tácek od piva. Najde se dobrá duše, která by mi poradila kabel? Nejlépe vcelku (nikolivěk "přechodku"). Předem dík za rady.

normálnym redukčným káblom scart-cinch,probôém je len v tom,že niektoré zariadenia vyžadujú,aby na scart konektore boli zapojené všetky kontakty/a bohužial v manuáli to bývalo málokedy uvedené/,inak z toho vylezie obvykle len čiernobiely obraz a takéto scart-cinch redukčné káble sa vyrábajú v dvoch prevedeniach buď podla sony-philips "normy",kde sú zapojené len niektoré kontakty v scart konektore a v prevedení s kompletne prepojenými kontaktami...ideálne je zakúpiť prevodku scart-cinch od Hama,kde je prepínač scart in-out a tá má kvôli tomu zapojené kontakty v konektore kompletne,takže sa dá za určitých okolností považovať za univerzálne použitelnú....

novou telku, která umí v analogu komponent YPbPr + audio.

a prozradíš, jak z kompozitu rozbagruješ zpátky ty tři výstupy?

edit: právě že potřebuje rozsekat. Kdyby Mifova telka uměla kompozitní signál (to tvé "žluté Video"), stačila by sprostá předchodka ze SCARTu, protože kompozitní videovýstup je v něm obsažen (piny 19+17)

[P7VFihW.png]

Kdyby Mifova telka uměla kompozitní signál

Tači, mifova telka umí kompozit (zatím to tak provozuju). Mif chce ale komponent :-) (rozdíl v kvalitě je neskutečný, empiricky ověřeno u staré TV). Telka ovšem podporuje pouze rozdílový YUV, nikoliv součtový RGB. To je nějaký trest výrobce?

Dík za rady, ale tohle je moc drahé (o třetinu víc, jak nový player :-)). Mno, zatím to pořeším kompozitem, i když kvalita videa... na metr a čtvrt UHD telce... fuj... Máma prostě dostane pod keř nový přehrávač s HDMI outem. Tak jsem trochu doufal, že to ošéfuju nějakou hadicí za kilo (ten Panák je fakt na svůj věk skvělý) - když to nejde, tak to nejde. Vážím si všech rad, značím vyřešeno.

Najprv si pozri ci a) TV vie RGB namiesto YUV, alebo b) DVD vie v menu nastavit YUV namiesto RGB na scart. Lebo ked nejde ani jedno tak to nezapojis priamo.

P.S. resp vacsina TV vie stale aj kompozitny signal na jednom cinchi, si myslim, ten mas aj na scarte. (to je jeden cinch alebo pin 19 ci 20 scartu) pozri si v manuali k Tv ci to vie. ..aha uz si to urobil :D Kvalita neni velmi degradovana, tu degraduje samotne DVD, DVD je PAL. Na HD je Bluray, to je ta vec co tu udajne nikto nepouziva :D Asi maju vsetci crt.

Jde o to, že máme stovky DVD titulů a čumíme na ně. BD je IMHO zbytečnost. Měl jsem na staré kysni (LCD, ne CRT) player v RGB režimu (obraz jak obrázek :-)), nová telka ho neumí (zná pouze rozdílový, nikoliv součtový komponent). Kompozit je tragédie, ale jsme oba slepí, tak se to na ten měsíc asi vydržeti dáti bude...

On ten rozdiel ku composite neni az tak velky, normalne to clovek nerozpozna. Skor bude rozdiel v tom ze ta nova telka horsie (alebo vobec) upscaluje, alebo nieco podobne. Alebo je vacsia rozmerovo a vidis co si doteraz nevidel. Kludne DVD pozerajte, ja len upozornujem ze to je SD a bolo to SD aj na predch.telke, len si si to nevsimal.