Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GTX 1060 a VGA

Dobrý den, mám doma 2 monitory na VGA a používám grafickou kartu GTX 750Ti. Primární mám zapojený normálně do VGA a druhý monitor mam do redukce z HDMI na VGA. Nevíte, když si koupím GTX 1060 jesli je tam nějaký způsob jak zapojit oba dva monitory. Vím že grafika nemá analog. A nechtěl bych si kupovat nový monitor. Děkuji ta odpovědi :D

Druhý monitor nevyužívám tolik, ale občas jo, takže tam nevidím snížení kvality. Primární používám na hry. Tak mi jde o to, když budu hrát aby to nedělalo to co nemá. Nevim co to může dělat, právě proto se ptám jesli to bude OK.

Jakou GTX 750Ti mas?

Protoze u novych GK uz analog neni a tudiz musis mit prevodnik. Redukce se vetsinou mysli, ze mas DVI-I a pres redukci z toho udelas VGA, protoze tam ten analogovej signal normalne je, akorat se vyvede pres redukci.

Ale nove grafiky uz maji jen DP, HDMI a DVI-D a tudiz potrebujes prevodnik z jednoho z tech trech na VGA, rozdil je v tom, ze prevodniky jsou znacne drazsi.

Ale treba to jen spatne popisujes a mas prevodnik, tak ted koupis jeste jeden na druhy monitor. Proste analog uz z te grafiky nevytahnes, zvaz novy monitor, prevodnik nemusi byt uplne nejlepsi smeram ke kvalite obrazu na monitoru, muze to pak byt rozostrene.

OK, takhle to muze byt.

V podstate se jedna o to, ze v grafice je jen digitalni signal, i v te tve soucasne, ale zaroven je tam integrovan prevodnik na VGA, proto tam mas i VGA vystup. V novych grafikach uz tam ten prevodnik nedali a musis to resit sam externe.

Jinak ja mam zkusenost s timto na nekolika pocitacich a monitorech a na vsech je obraz z VGA takovej mirne rozostrenej. V podstate to neni nijak hrozny do chvile, dokud velde sebe nemam dva monitory, jeden veden ciste digitalne HDMI,DVI,DP a druhy s prevodnikem na VGA, pak je jasne videt, ze VGA prevodnik signal mirne rozostri.

Takze ja bych ti novy monitor vrele doporucil, ber neco na technologii PVA nebo IPS. Ale neni to tak, ze bys musel hned, zatim to muzes vyresit tak, jak jsi dal odkazy.

Ok. Takže tím chceš říct, že kdybych tam měl zapojený dva monitory nebo jeden, tak by byl rozostřený? Koukal jsem tady na ten: https://www.alza.cz/24-samsung-s24f350fhu-d4292618 .htm?catid=18842948. Je to celkem drahá záležitost i s monitorem. To jsem si chtěl ještě kupovat i5 6600k nějakou z170, ramky a GK :D. To už je pomalu celý nový PC. Ale čím víc monitorů máš zapojených tak to nijak nevadí ne?

Proste v kazdem prevodniku se musi digitalni a tim padem zcela cisty obraz prevest na analog a to je skoro vzdy se ztratou kvality, nekdy mene nekdy vice, potom se to jevi jako rozostrene. A vem si, ze monitor umi taky jen digitalni obraz, takze tam za tim VGA konektorem mas zase dalsi prevodnik, takze z graficke karty ti jde cisty digitalni signal, ten prevedes na analog, privedes ho do monitoru, prevedes na digital a zobrazis. Uplne zbytecne dva prevody obrazu, vzdycky tam bude nejaka nedokonalost, proto si idealne kup herni monitor s digitalem.

Ten tvuj jde, ale ja bych asi preferoval ten Benq, je jen o stovku drazsi, ten Samsung taky, ale predpokladam, ze uz to na tebe bude velky priplatek, zase ale ma DisplayPort a casem asi na grafikach a monitorech nic jineho nebude.

https://www.alza.cz/24-benq-gw2470hm-d4395687.htm? catid=18842948

https://www.alza.cz/24-samsung-s24e650-d3755709.ht m?catid=18842948