Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi nemá platnú konfiguráciu protokolu IP

Dobrý deň ,

mám poslednú dobu taký problém ..niekedy keď zapnem notebook tak ma nevie pripojiť na internet, ostatné zariadenia (mobily) idú vporidadku. (rok to šlo v pohode len teraz to nejak začína blbnúť)

keď dám riešiť problém -> Wifi nemá platnú konfiguráciu protokolu IP (Neopravené)

dva krát buchnem do steny , opustím sa ..potom XY krát skúsim resetovať router modem a počítač a s trochou šťastia to niekedy nabehne

Napadlo ma že mám niečo špatne nastavené , neviete v čom je problém? a keď už tak poprosím step by step návod

neviem čo by som mal k tomu povedať viac .. windows10 , UPC internet , TP Link router , pripojitelnosť IPv4 - Internet ..poprípade môžem zistiť i iné veci ak mi poviete ako nato :)

ps: bol by som rád keby mi niekto schopný odpísal bez ironických poznámok , vtipov , poznámok typu na tejto stránke je 1000rovnakých problémov tak si to nájdi (prešiel som prvých 6 a nič som nenašiel) , v sk/cz a nie v programátorských výrazoch ktorým aj tak nebudem rozumieť

ďakujem za prípadné rady , pekný deň prajem.

škoda že nepíšeš co nejde.
když ta konfigurace není platná, jaká je?

ipconfig -all

wifi síťovka je vidět ve správci zařízení? v síťových připojeních?
někdo něco přeinstalovával (windows, ovladače)? nemusí se wifi zapínat klávesovou zkratkou?
inssider ukazuje tvoji síť? když ne, na kterém kanálu vysílá router?

aha, špatná úvaha. při psaní komentáře už nevidím tvoji konfiguraci z dotazu, ve správci zařízení nebyl rozkliknutý cpu, tak jsem podle dvou pcie zařízení tipnul stolák, špatně.
wifikarta v notebůů má antény vyvedené kolem obrazovky, pro ně to stínění neplatí.

v prohlížeči událostí -> protokoly windows -> systém: můžeš hledat chyby tcpip, jestli tam není víc info.

nic?

Otazka je, co ta hlaska znamena, ci sa tvoja wifi pripoji na AP a nedostane IP adresu, alebo sa ani na AP nepripoji (ja tipujem to prve).
Inak TP-Linky obcas maju raz za mesiac tendenciu odmietat urcitych klientov, ci uz novych alebo pripojenych pricom ostatni funguju bez problemov, ale tam vzdy pomoze restart.
Spominam si na nestatnu kombinaciu Realtek vs Tp-link (741), kde sa odmietal isty cas pripojit, spominam si tiez, ze aj na mojich 10 sa obcas karta spravala podobne (vzdy pomohol restart nb).
Bohuzial kedze mas SOHO krabicku, ktora nam nic nepovie zacal by som vymenou Tp-linku za nieco s Mikrotikom, kde si vies pozriet, co dorazil dhcp requeest, ci mas klienta na AP, ak nie preco a pod.

Pravdepodobne máš na svojom NB nastavenú pevnú IP. Router však tú IP už pridelil inému zariadeniu (asi má DHCP enabeld), logicky potom nemúže pripojiť tvoj NB. Nastav si svoju kartu WiFi adaptéra na Automaticky a nebudú problémy - NB zožerie každú IP adresu, ktorú pridelí router.

niekedy keď zapnem notebook tak ma nevie pripojiť na internet

jde o ten nefunkční stav - co máš v té chvíli za ip, jaká je v té době chyba v prohlížeči událostí, jestli vidíš wifi síť, jestli se aspoň dostaneš na router.

moje ip aspoň podľa vašej stránky začína 85.xxxx

kvůli tomu, že to zrovna funguje, sem asi nepíšeš.

TP-Link, o jakou jde verzi, jeho verze FirmWare.
TiP ~ Obnov veskeré nastaveni , stiskni klavesy <WIN +R> do spousteciho radku napis CMD /* Nebo CMD spust jako 'SPRAVCE' a vloz nasledujici prikazy (pojednom) :
* Po kazdém prikazu, klikni pravym tlacitkem v pravo delo na ikonku tvé site a zadej => Opravit.

ipconfig /flushdns

netsh int ip reset

netsh winsock reset

Nasledovne po prikazu <Winsock Reset> vypni a zapni PC, (popripade vypni zapni i RUTER), na vyreseni problému s pripojenim /*APIPA, by to melo stacit..
* Zda-li se PC odpojuje v urcitou hodinu nebo za urcity cas, se podivat jestli to souvisi z delkou LEASE (délky pronajmuti IP od Serveru,Ruteru DHCP, kde by slo spise problém s pridelenim statické/lokalni IP adresy).