Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úspěšné zapnutí PC na druhý pokus

Zdravím lidi,

chtěl bych se vás požádat o odvoděď na zajímavý úkaz.
Mám PC sestavu: MB - ASUS H97-Pro ; CPU - Intel Xeon E3-1231 ; GPU - nVidia Quadro K620 ; RAM 2x8GB Crucial Ballistix Sport

Přes týden PC nevyužívám - nejsem doma a když jej po týdnu zapnu, nenačte se bios, jen se točí ventilátory. Proto krátce stisknu Power button a PC se hned vypne (vypne se z toho rádoby zapnutého stavu). Pak když PC stejným tlačítkem zapnu, vše naběhne bez problémů.
Když pak PC používám denně probíhá spouštění bez problémů.
Tento problém se teda vyskytuje jen když se snažím PC zapnout po delším čase, kdy nebylo používané.
Ještě dodám, že dříve se tohle nedělo. PC bude mít v lednu 2 roky.

Napadlo mě, zda nemůže být např. vybitá baterie na MB, pak jak se PC zapne a deskou proteče proud, tak to na druhé zapnutí naskočí.

Co by tento jev mohlo způsobovat?

Díky za info!!! Hezký víkend.

Tak přehozené to je za 10 sekund ne? To by neměl být problém.
A měnit baterii když je PC připojeno k elektrické síti, tj svití na MB LED dioda, nebo PC celé odpojit od zdroje energie?

Je zde teda možnost, že by problém mohla způsobovat tato baterie?

Jinak deska má záruku celkem 3 roky, tj. ještě rok jí záruka běží.

Bios mám nejnovější, mrknu na ty kondíky, ale myslím, že na nich stejně nic neuvidím, jelikož už to nejsou ty staré, u kterých šlo na první pohled vidět, když už bylo po nich.

Bohužel k jinému zdroji se jen tak nedostanu. Je ale zajímavé, že normálně jde PC v pohodě nastartovat, jen po té delší době to trošku zlobí.