Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Porucha PC - opakované samozapínání PC

Dobrý den, můj známý má problém s PC, PC se sám začal zapínat a restartuje než začne bootovat systém a tak pořát dokola, jde o skládaný pc, starší asi tak max. do deseti let, systém XP.
Osobně jsem jeho pc ani závadu neviděl, domnívám se, že jde o selhání nějaké součástky v ATX zdroji pokud vůbec ATX zdroj má, a nebo hádám méně běžné narušení virem.
Potřebuji znát váš názor, jako první krok bych asi zkusil přepojit druhý zdroj, ale momentálně žádný nemám a budu moct prohlédnout pc až tak za měsíc. Děkuji vám;-)
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Před pár dny jsem měl problém, který bych nějak takto popsal, PC staré necelé 3 roky, intenzivně používané. Po nějaké době neustálého zapínání a restartů jsem podržel na delší chvíli zapínací tlačítko a objevil se text, že je poškozen BIOS a bude obnoven (mám dual BIOS). Proběhla obnova a jede to dál (byla nutná konfigurace UEFI).