Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nejde spustit windows 10

Dobrý den, včera se mi hrozně sekal notas, tak jsem se rozhodla, že obnovím tovární nastavení. Obnovila jsem jej a dala smazat všecky moje soubory. Po hodině se mi objevilo, že se povedlo a stihla z nabídky continue a od té doby, když zapnu notebook, mám černou obrazovku a nejde spustit. Ze začátku se objeví nápis lenovo a po té je černá obrazovka a nejde spustit. Nevíte prosím co stím?

Ako prvé je potreba spraviť z USB klúča inštalačné bootovacie médium, to spravý tá utilita od microsoftu, následne když zapnete počítač okamžite mačkať del prípadne F2, v biosu prejsť na kategóriu boot, a 1st device nastaviť na usb, save & exit.

[img=https://www.passwordunlocker.com/images/knowledge/boot-from-usb02.jpg]https://www.passwordunlocker.com/images/knowledge/ boot-from-usb02.jpg[/img]

BIOS nemusí vyzerať vždy stejne, avšak boot priority je v každom.

Reaguje to, co je v manuali. Ten si uz cital?
A musis to mackat predtym, par sekund po ctrl-alt-del, a ne ked uz vidis ciernu obrazovku s kurzorom, vtedy uz mozes mackat co chces, zbytocne.

Lenovo sa da zapnut lenovo klavesou a vleze to potom do obnovy z recovery. Nemusis liezt do BIOSu, ked to stejne moc nezvladas.

P.S> a tu obrazovku treba skusit nechat trebars pol hodinu ci sa to nerozbehne. A ak sa da vybrat baterka tak vybrat aj nabijacku aj baterku na par minut preistotu. Ked to je vypnute samozrejme. Vypina sa to drzanim zapinacieho tlacitka ked to inac vypnut nejde

však já jsem to mačkala hned po zapnutí pak už jak je černá a nic...nesmazal se mi třeba ten win? To tovární obnovení...podle manuálu jsem zkoušela vše i z internetu a už fakt nevim....nevím ani jak se dostat do nouzového režimu...nic nereaguje...reaguje jen F9 a to se monitor zhasne a rozsvítí jinak nic nereaguje

Nebola tam moznost obnovy alebo nejake recovery alebo co?
Odpoj od notebooku uplne vsetko a skus to znova, a pripadne aj este nejaku Fn klavesu na prepinanie displaya ci nieco neovplyvni, aj s kombinaciou s Fn klavesou aj bez nej. Pripadne aj klavesu na zvysovanie/znizovanie jasu.

Idealne by bolo preistotu na par minut odpojit nabijacku a vybrat baterku ak sa da, ak sa neda mohol by byt niekde dierka na reset EC. Ale ked sa nespusti ani to recovery po tom zapnuti tym lenovo tlacitkom, tak je tam nieco vadne.

zkusila jsem recovery a dala že chci obnovit původní nastavení..dala jsem všude ano a nic se nedělo tak jsem dala exit a vyzvalo mě to jestli chci notebook vypnout nebo reboot...tak jsem zkusila oboje a po zanpnutí zase nic...místo černé obrazovky se objeví nápis lenovo a to je vše

Tak logicky ked si dala exit. Skus to nechat to recovery trebars par hodin bezat, nedavat exit. Ale asi je tam nieco vadne, trebars harddisk, alebo co
(P.S. preistotu odpoj vsetky USB zariadenia z notebooku, nechaj len holy notebook a spust recovery)
P.S.2. a pripoj nabijacku, niektori vyrobcovia odmietaju recovery ak neni pripojena nabijacka.