Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Paměťová karta není vidět v průzkumníkovi

Dobrý den.
Chtěl bych moc poprosit o radu. Včera tu u mne byla kamarádka a chtěla ukázat fotografie z paměťové karty z foťáku. Kartu jsem dal do čtečky. Po vložení do PC, se normálně rozsvítila, ale ani po 20 minutách nebyla vidět v průzkumníkovi ("Můj počítač"). Takže operace zůstala nedokončena. Dohodli jsme se na tom, že to zkusíme příště a do té doby zjistím, co s tím. Mám Windows 7 a tato paměťová karta ještě nikdy nebyla v mém počítači.
Mohl bych poprosit o radu, jak kartu zprovoznit, aby byla vidět v průzkumníkovi a dalo se s ní pracovat. Předem moc děkuji za radu.

Pak už asi jen, že ta konkrétní karta (resp. typ a úplně přesně její řadič) si s ní nerozumí. Mně se to stalo, měl jsem 3 kusy Sony 8 GB a všechny zlobily (a jinde jely). A pořád je i ta možnost, že prostě ten kus je trochu mimo toleranci.

Jo, když přinese i foťák (včetně kabelu, pokud to není ten běžný typ), můžeš ho připojit přímo i s kartou ... bude to "externí čtečka". Většina foťáků podporuje UMS, tedy přístup ke kartě přes USB jako externí disk.

V mé původní čtečce jeden typ karty (Sony 8 GB) měl problémy, děsně dlouho se načítal a při pokusu o zápis zdechnul OS. V jiné čtečce bez problémů, naopak ta moje s jinými kartami také neměla problém. A mám taky ještě starou externí čtečku, která je jen do 2 GB (SD karta).