Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pískání PC pri startu

Někdy se mi stane, že při zapínání PC začne pracovat jen ventilátor a PC se nerozjede. Musím vypojit ze zásuvky a opakovat zapnutí. Dnes se mi ale stalo, že nejen že se PC nezapl, ale spustil cosi jako alarm. Normální houkačka. :-?
Vzpomínám si, že mi známá říkala, že jí to naopak dělá někdy až po nějaké době práce s PC. To bych brala, jako třeba že je přehřátý, nebo tak. Ale při zapínání?
Co to je, to pískání?
A co se s tím dá dělat?
Děkuji.
Změna předmětu, původně: Alarm? (rh)

Proč se změnil název mého dotazu

1) Pište výstižně předmět. Napište přesně, čeho se dotaz týká. Předměty typu "Pomozte plz" nebo "Dotaz" nejsou příliš vhodné, protože nic neříkají o vašem problému a těžko pak můžete očekávat včasnou odpověď.
http://pc.poradna.net/question/view/47751-nez-poloz ite-dotaz

a kam zmizely některé odpovědi, nevíte?

O těch nic nevím, ale co si tak vzpomínám, tak vám zde již zmizel celý dotaz - na vlastní žádost.

Přikláním se k "chorému" zdroji. Nemůžeš otevřít bednu a zkusit "vyposlouchat" odkud přesně to pískání jde?

Název byl změněn protože Alarm? sám o sobě toho o tvém problému moc nevypoví.
Dle Alarm? bychom mohli čekat že si vykradbanku a překvapilo tě to veselé houkání když si odpálil sejf. V pravidlech stojí "pište výstižný předmět"

Název dotazu byl změněn moderátorem aby přesněji reflektoval podstatu dotazu. viz pravidla pro uživatele při vládání dotazů ("alarm?" je opravdu nevhodný název).

Pokud se dobře dívám, žádná odpověď nebyla smazána - jsi si jistá, že to bylo v tomto threadu?

Děkuji. Už to nepíská. Tak to zatím nechám tak.

Vysvětlení změny názvu dotazu mi stačí, důvod chápu. Jen jsem svůj dotaz nemohla najít.
Zmizela tuším jedna odpověď, asi ji pisatel smazal sám.
Je pravda, že jsem dříve tady jeden dotaz nechala smazat (z důvodu vlastní ochrany), ale kdybych to udělala i teď, tak se asi na to nebudu ptát, kdo mi to maže, nemyslíte?;-)
Za odpovědi děkuji.

Damilo, jsem moderátor a nevidím, že by kdokoliv cokoliv smazal.

Co se týká přejmenovávání, je to tak, že se snažíme, aby případné vyřešené problémy sloužily jako znalostní databáze. A k tomu je právě třeba, aby otázky měly hlavu&patu. Samozřejmě je ideální, když se korektně optá už tazatel, bohužel začasté se tak nestane a je třeba, aby některý z moderátorů zjednal nápravu.

P.S.: pokud PC "přestalo" pískat, rozhodně bych se tím nedal ukolébat. Ta chyba tam nejspíše stále je, jen se aktuálně neprojevuje. Pokud PC dostatečně nerozumíš abys chybu našla sama, velmi ti doporučuji, abys PC odvezla k odborníkovi (případně odborníka dovedla k PC :-)). Mohlo by to taky skončit "čmoudíkem" linoucím se z počítače a nemalými peněžními prostředky nutnými pro následující opravu. A tak místo pár Kč za opravu (třeba to je jen prachem zanešený chladič CPU) budeš (třeba) muset koupit nový procesor

S tím mazáním odpovědi-obávám se, že jsem si to popletla s jiným vláknem, které jsem tady vkládala krátce předtím, a kde bylo o jeden příspěvek víc, a zaměnila jsem to, najednou tu byl jiný počet, zmátlo mě to. V tom případě se velmi omlouvám, mrzí mě to.:-[

Jo, je možné, že mi PC "udělá pá pá", ale kdyby mi začal čmoudit, to bych se opravdu vyděsila.:-?

Jinak děkuji. A omlouvám se.