Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač na hry a do školy 750 max 800€

Dobrý deň, pôjdem na elektrotechnickú SŠ a potreboval by som pomôcť s výberom notebooku.
Ideálne by bolo rozbehnúť na ňom hry, keďže doma nemáme žiaden poriadny PC na ktorom by sa dali hrať hry.
Výdrž aspoň 3+ hodiny (net, MS Office). Výdrž počas hrania ma netrápi, budem na nabíjačke. Obrazovka FullHD.
Možno aj mechaniku(nahradil by som ju za SSD).
Procesor i5/i7(4-jadro v tejto cene asi nezoženiem). Grafiku najlepšie Nvidia.
Ďakujem.

To se mylis, vyjma cinklych testu na PCTuning vysel vsem mezi GTX1060 6GB a GTX1060 3GB pomerne velky rozdil.
Za prve 3GB graficke pameti je bohuzel vzhledem k neoptimalizacim her naprosto nedostatecne, uz dnes si hra klido rekne o 4GB, takze i RX480 4GB je zcle jednoznacne lepsi volba a navic GTX1060 3GB ma ubrano pomerne hodne na stream procesorech a tudiz dokonce i RX470 4GB je lepsi volba.
A mimochodem vyvstava tak i otazka, jestli neporidit GTX1050Ti, ktera vyjde levneji, ale na stare hry staci stejne jako GTX1060 3GB. Duvod je ten, ze stejne na nove hry bude muset upgradovat, pokud chce hrat na fullHD a vyssim rozliseni.

Tudiz NVidia - GTX1060 6GB, pokud by mohlo byt AMD - RX480 nebo RX470 jedno jestli 4 nebo 8GB.